Stardew Valley 1.6 güncellemesinin yayınlanacağı tarih belli oldu

Stardew Valley önümüzdeki ay 1.6 güncellemesini alacak. Oyunun yaratıcısı Eric Barone, merak edilen yayın tarihini sonunda açıkladı.

Sevilen simülasyon RPG oyununun 1.6 yaması, 19 Mart’ta ilk olarak PC oyuncularıyla buluşacak. Konsol ve mobil sürümleri de en kısa zamanda güncellemeyi alacak.

Barone (namıdiğer ConcernedApe), Twitter/X hesabından yaptığı paylaşımda, Stardew Valley’in 8. yıl dönümünü kutlayarak beklenen duyuruyu yaptı.

Stardew Valley – 1.6 güncellemesi neler getirecek?

Stardew Valley, çıktığı günden bu yana yayınlanan altıncı büyük güncellemesini almaya hazırlanıyor. Hem içerik hem de oynanış tarafında birçok yenilik yolda.

Oyuna yeni bir büyük festival, iki yeni mini festival, yeni oyun sonu içeriği, yeni öğeler ve üretim tarifleri, 100’den fazla yeni diyalog dizisi, köylüler için kış kıyafetleri ve PC’de 8 oyuncuya kadar destek gelecek.

Stardew Valley, kar, kış, köylüler

Başlangıçta 1.6 yamasının minimum miktarda yeni oyun içeriği içeren çoğunlukla modlama odaklı bir güncelleme olması amaçlanmıştı, ancak geçen yıl kapsamının genişlediği duyuruldu.

Stardew Valley ilk olarak Şubat 2016’da PC için çıktı. Daha sonra konsol ve mobil sürümleri geldi. Şimdiye kadar tüm platformlarda 30 milyonun üzerinde kopya sattı. PC’de ise 19 milyondan fazla satış gerçekleşti.

Yeni güncellemenin konsol ve mobile ne zaman geleceği belli olduğunda sizlerle paylaşacağız. Henüz bir yayın tarihi veya zaman aralığı verilmedi ancak çok bekletmeyecektir. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Bu arada geliştirici ConcernedApe, sevilen çiftçilik simülasyonunu desteklemenin yanı sıra 2021’de duyurduğu yeni oyunu Haunted Chocolatier üzerinde de çalışıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.