Battlefield 2042, yakında battle royale modu alabilir

Battlefield 2042 geliştiricileri, daha önce battle royale modu düşünmediklerini dile getirmişlerdi. Ancak oyunun geliştirme süreci hakkında bilgi sahibi olduğunu öne süren Tom Henderson, battle royale modunun yolda olabileceğini öne sürdü.

Oyun sektöründen güvenilir sızıntılarıyla bilinen Henderson, geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir YouTube videosunda, EA ve DICE’ın birinci şahıs nişancı oyunu için sıkça söylentilere konu olan battle royale modunun “çok yakın bir gelecekte” geleceğini açıkladı.

Henderson, Battlefield 2042’nin battle royale modu için net bir tarih açıklamasa da önümüzdeki 6 ayda ortaya çıkmayacağını belirtti. Ayrıca yeni iddiasından birkaç gün öncesinde bir sonraki Battlefield oyununun battle royale içeren Overwatch tarzı bir kahraman nişancı oyunu olacağını söylemişti.

Henderson’un duyumlarına göre Battlefield 2042 aslında seride köklü değişiklikler yapan bir oyun olarak planlanmıştı, ancak süreç kötü yönetildi. Oyunda yer alan Uzmanlar, farklı özellikleriyle kahraman tabanlı bir battle royale oyunu için temel oluşturabilir.

Sonuç olarak Battlefield 2042, Call of Duty: Warzone gibi destekleyici bir battle royale modu alabilir. EA ve DICE her ne kadar taklit olmaktan kaçınmaya çalışsa da trende ayak uydurma yoluna gidecek gibi görünüyor. Stüdyo, bünyesinde yapılan köklü değişiklikler ve ayrılıklar serinin farklı bir yönde ilerlemesine neden olabilir.

EA, DICE genel müdürü Oskar Gabrielson’un görevden ayrılmasının ardından Respawn Entertainment’ın kurucusu Vince Zampella’yı stüdyonun genel müdürü ve Battlefield serisinin sorumlusu olarak atamıştı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.