PS5 ve PS4 oyuncuları, PS Plus hizmetini hafta sonu boyunca ücretsiz deneyebilecek

Sony’nin abonelik ücreti PlayStation Plus, çoğu çevrimiçi oyunda bir gereklilik. Ancak PS5 ve PS4 oyuncuları, önümüzdeki hafta sonu boyunca çevrimiçi çok oyunculu oyunları, PS Plus üyeliği gerekmeden oynayabilecek.

PS Plus abonesi olmayan oyuncular, ücretsiz çevrimiçi çok oyunculu hafta sonu sayesinde 18 Aralık 12:01 ve 19 Aralık 23:59 (yerel saatlerde) tarihleri arasında sevdikleri oyunları kısıtlama olmadan oynayabilecek.

Duyuru görselinde yer alan Call of Duty: Vanguard, GTA 5 ve NBA 2K22’nin kampanya boyunca ücretsiz oynanamayacağını belirtmekte fayda var. Yani sadece kütüphanenizdeki oyunlar için geçerli olacak.

Eğer PlayStation Plus aboneliğiniz yoksa, PS4 ve PS5 kütüphanenizdeki tüm oyunların çevrimiçi çok oyunculu modlarını belirtilen tarihlerde oynayabileceksiniz. Topluluğun en çok tepki gösterdiği nokta, teklifin uzunluğu oldu. Birçok konsol kullanıcısı süreyi oldukça kısa buluyor.

Ücretsiz hafta sonu kampanyaları genelde Perşembe veya Cuma günleri başlıyor ancak Sony, kampanyayı sadece Cumartesi ve Pazar günlerine ayarladı. Katılmak isteyenlerin şimdiden oyunları yüklemeye başlamasını tavsiye ederiz. Ayrıca kampanya için bölgelere göre spesifik bir detay verilmedi ve sadece belirtilen günlerde yerel saatlere göre aktif olacağı belirtiliyor. PlayStation Türkiye resmi bir duyuru yaparsa yazımızı güncelleyeceğiz.

Şu anda 12 aylık PlayStation Plus üyeliği PS Store’da %50 indirimle satılıyor. Satın almak istiyorsanız, mağaza sayfasına buradan gidebilirsiniz. PS Plus hakkındaki tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Son olarak, çevrimiçi abonelik hizmetiyle sunulan aylık ücretsiz oyunları buradan takip edebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.