Battlefield 2042 teknik testinden oynanış görüntüleri sızdırıldı

Battlefield 2042, Xbox ve PC’de (PS5 testi şimdilik iptal edildi) kapalı bir teknik testten geçiyor. Heyecanla beklenen yeni oyunu test eden kullanıcılar, imzalanan gizlilik sözleşmesini ihlal ederek oynanış videolarını sızdırdı.

Yayıncı Electronic Arts, videoların kaldırılması için mücadele ederken, DICE, Gizlilik Sözleşmesini ihlal ederken yakalananların yalnızca mevcut testten atılmakla ve gelecekteki testlerden men edilmekle kalmayıp, aynı zamanda piyasaya sürüldüğünde Battlefield 2042’ye erişimlerini de kaybedebilecekleri konusunda uyardı. Görüntüler keşfedildiği anda EA tarafından kaldırılıyor.

Aşağıdaki videoyu vakit kaybetmeden izlemenizi tavsiye ederiz. Oynanış görüntülerinde oyuncu bir helikopter kullanıyor ve devasa bir haritada çatışmanın hareketli olduğu bir bölgeri ateş altına alıyor. Ayrıca bir uçağa ateş edip daha sonra roketlerle patlatıyor. Sonunda roketatarlı bir oyuncu tarafından hedef alınıp patlatılıyor. Battlefield 2042 test görüntülerine bakılırsa oldukça etkileyici grafiklere sahip olacak gibi görünüyor.

Battlefield 2042 oynanış görüntüleri:

EA’in Topluluk Yöneticisi Adam Freeman, “Oyun testi için Gizlilik Sözleşmesi kapsamındasınız, dolayısıyla test sürecinden gelen videolar, ekran görüntüleri ve yayınlar, kanallarınızın ihtar almasına neden olur. Dürüst ve güvenilir olun. Kuralları çiğnerseniz, sadece teknik oyun testine ve gelecekteki EA testlerine erişimi değil, piyasaya sürüldüğünde Battlefield 2042’ye erişiminizi kaybedeceksiniz. Son 48 saat içinde birçok kişiyi oyun testinden çıkardık ve bu hafta sonu oynayamayacaklar.” dedi.

Freeman Battlefield 2042 testlerinin ilerleyişi ile ilgili olarak, DICE’ın şu ana kadar çok sayıda olumlu geri bildirim aldığını ve bu testlerin Battlefield 2042’nin teknik sistemlerini ölçmek amacıyla yapıldığını vurguladı. Ayrıca teknik oyun testlerinin yalnızca hatalara veya oynanışa odaklanmadığını ve deneyime güç veren teknolojilere yönelik olduğunu belirtti.

PS5 teknik testi, kritik bir sorun nedeniyle bu hafta iptal edildi. İptal kararının arkasındaki nedenlere yönelik detaylar henüz açıklanmadı. EA, Eylül ayında Battlefield 2042 için açık beta düzenlemeyi planlıyor. Oyunun dünyası hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Exodus kısa filmini buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.