Battlefield 2042 için kritik hataları düzelten bir yama yayınlandı

DICE, Battlefield 2042 lansmanından hemen önce oyundaki kritik sorunları ele alan bir güncelleme yayınladı. Güncelleme, oyundaki gecikme ve takılma sorunlarını çözmeyi amaçladı.

Düzeltme yaması, Battlefield 2042’nin ana oyun modu olan All-Out Warfare’de görülen ve birçok birinci şahıs nişancı oyununun düşmanı olan Rubber Banding problemine de çözüm getirdi. Bu sorun, çevrimiçi çok oyunculu oyunların tarihi kadar eski ve oyun deneyimini derinden etkiliyor.

Rubber Banding, oyuncuların bir haritadaki iki konum arasında sürekli geçişler yapmasına neden oluyor. Bir oyuncunun oyun içindeki konumu, oyun sunucusunda bulunduğu konumla uyumsuz olduğunda yüksek gecikme süresi veya paket kaybına neden oluyor. Ardından sunucu, oyuncunun istemci tarafı ve sunucu konumunu senkronize etmek için oyuncuları geri döndürüyor.

Battlefield 2042, Battlefield Portal

Battlefield 2042 oyuncularının Breakaway haritasında oynarken yaşadığı takılma sorunları da önemli ölçüde azaltıldı. Ayrıca Silo’lar yok edilirse, sunucudaki performans artık düşmeyecek. DICE, sonraki yamalarda diğer haritalardaki benzer hataları da ele alacağını belirtti. Yama notlarının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Geliştirici, Battlefield 2042’deki sorunları düzeltmenin yanı sıra yaşam kalitesi ve dengeleme değişiklikleri yapmaya devam edeceğini belirtti. Ayrıca önümüzdeki ay içinde yayınlanması planlanan iki yama daha var ve bunlardan biri Erken Erişim boyunca tespit edilen hatalar düzeltecek. İkinci güncelleme daha büyük ve daha önemli olacak.

Battlefield 2042, bugün itibarıyla PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için dünya çapında yayınlandı. Oyun, sesli sohbet özelliği olmadan geldi. Ancak DICE özelliğin ilerleyen zamanlarda ekleneceğini açıkladı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.