Sifu’nun çıkış tarihi iki hafta öne çekildi: Dövüş sistemi detaylandırıldı

Kung Fu odaklı aksiyon oyunu Sifu, planlanandan iki hafta önce gelecek. Oyunun yeni çıkış tarihi 8 Şubat 2022 olarak belirlendi. Geliştirici Sloclap, duyuruyla birlikte dövüş sistemini ve yaşlanma mekaniğini gösteren yeni bir fragman yayınlanacak.

Sifu, çıkış tarihinin öne çekilmesiyle birlikte Şubat 2022’nin sonunda gelecek olan Horizon Forbidden West ve Elden Ring gibi büyük oyunlarla rekabet etmek zorunda kalmayacak. Sloclap, bu yaz yaptığı duyuruda oyunu 22 Şubat 2022’ye ertelediğini açıklamıştı. Ancak sürpriz bir şekilde tarihi geri çekme kararı aldı.

Sifu’nun ertelenme nedeni pandemi sürecindeki uzaktan çalışma modelinden kaynaklanan sorunlardı. Sloclap topluluk yöneticisi, Felix Garczynski gecikmeden dolayı özür dilerken, ekibin mümkün olan en iyi oyunu yapmak için çaba göstereceğine dair güvence verdi.

Sloclap ayrıca oyunun bazı önemli oynanış mekaniklerini detaylandırdı. Sifu’da ailesine yapılan suikastı araştıran genç bir dövüş sanatları öğrencisini kontrol edeceksiniz. Karakter, öldükten sonra bir yıl yaşlanarak dirilmesini sağlayan sihirli bir kolyeye sahip. Gerçeği öğrenmek için köhne gece kulüplerini ve gizli sığınakları basacaksınız.

Sifu

Geliştirici, oyuncuların öldükleri sayıya göre daha fazla yaşlanacağını açıklıyor. İlk ölümde bir yıl, ikinci ölümde iki yıl yaşlanacaksınız ve bu şekilde artarak gidecek. Ek olarak, dövüşlerde size yardımcı olacak avantajlar veren perk’lere de erişebileceğiz. Yaşlanmak, maksimum sağlığı azaltırken, saldırı gücünü artıracak. Ancak kahramanımız belirli bir yaşı geçtikten sonra savaşmaya devam edemeyecek ve oyun sona erecek. Aynı zamanda tüm perk’leri de kaybedecek.

Yine de endişelenecek bir durum yok. Sifu, her bölümün sonunda ilerlemenizi kaydedilecek ve seçtiğiniz bölümün başında sahip olduğunuz yaştan tekrar denemenize izin verecek. Bu, oyuncuların en baştan başlama konusunda endişelenmeden sınırları zorlayabilecekleri anlamına geliyor.

Sifu – Dövüş sistemi videosu:

Sifu, 8 Şubat 2022’de PS4, PS5 ve PC için piyasaya sürülecek. Şu anda ön siparişte olan oyunun sürüm ve fiyat bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.