Battlefield 2042, yapay zeka düşmanlara karşı tek oyunculu oynanabilecek

Battlefield 2042 geçtiğimiz hafta tanıtım fagmanı eşliğinde duyurulmuştu. Duyuruyla birlikte çevrimiçi modlara dair bilgiler verilmişti. Birinci şahıs nişancı serisinin yeni oyunu, bu modlardan bazılarında yapay zeka askerlere karşı tek oyunculu (solo) oynama seçeneği de sunacak.

Battlefield 2042 oyuncuları, All-Out Warfare deneyiminde yer alan Conquest ve Breakthrough modlarında çok oyunculu, kooperatif ve tek oyunculu olarak oynayabilecek. Ayrıca çevrimiçi oyun, PS5, Xbox Series X/S ve PC’de 128 oyunculu devasa bir lobiye sahip olsa da, yapay zeka askerler çok oyunculu maçlarda bile oyuncu sayısını doldurmak için kullanılacak. PS4 ve Xbox One oyuncularının, savaşları maksimum 64 oyunculu olarak deneyimleyebileceğini hatırlatalım.

Battlefield 2042 modlarında sunulacak seçenekler:

  • Çok Oyunculu – Diğer oyunculara karşı oynayın. Yapay zeka askerler, sunucuları doldurmak için kullanılır ve konumunuz ne olursa olsun maçlarınızın tam kapasitede kalmasını sağlar.
  • Co-Op – Yapay zeka askerlere karşı arkadaşlarınızla birlikte oynayabilirsiniz.
  • Solo – Çok oyunculu maçlar için becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, yapay zeka askerlere karşı tek başınıza bile oynayabilirsiniz.
Battlefield 2042

Conquest ve Breakthrough, serinin önceki oyunlarında da mevcuttu. Conquest modu ilk olarak 2002 yılında piyasaya sürülen Battlefield 1942’de, Breakthrough ise önce Battlefield 1, sonra Battlefield 5’te karşımıza çıktı. Conquest, büyük harita boyutları nedeniyle, “Sektör” adı verilen daha küçük alanlara bölünecek. Her sektör birden fazla kontrol noktası içerecek. Öte yandan Breakthrough, oyuncuları düşmanın üs bölgesine ulaşmaya ve ele geçirmeye çalışacakları, saldıran ve savunan iki takımla karşı karşıya getirecek.

Battlefield 2042, oyunculara devasa haritalarda seyahat etmeyi kolaylaştıracak genişletilmiş taşıt ve seyahat seçenekleri de sunacak. Bir diğer yeni özellik de oyuncuların taşıtların içinde doğmak yerine haritanın herhangi bir bölgesine hava yoluyla bırakabilecekleri bir çağrı sistemi olacak. DICE ayrıca oyuncuların savaş alanında da taşıt bulmasına izin vererek serinin köklerine geri döneceğini belirtiyor.

DICE ve EA, ilerleyen tarihlerde tanıtılacak olan iki yeni oyun modunun battle royale olmayacağını doğruladı. Battlefield 2042 tek oyuncu ve kooperatif seçeneğine ek olarak, yenilenen ekipmanlar, asker sınıfları, aygıtlar, haritalar ve daha fazla oyun mekaniğiyle karşımıza çıkacak. Geliştirici, oyunculara yeni oyunlarının Warzone kopyası olmaya çalışmadığını göstermek istiyor. Ayrıca Battlefield 2042’yi ücretsiz sezonluk içerikler ve oyun güncellemeleriyle desteklemeyi planlıyor.

Battlefield 2042, 22 Ekim 2021‘de PS4, PS5, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için gelecek. Oyunun tüm platformlardaki sürümlerine fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.