Bend Studio’nun yeni oyunu çok oyunculu bileşenlere sahip olabilir

Days Gone ile oyun dünyasında yankı uyandıran Bend Studio, yeni projesi üzerinde çalışmaya başladı. Oyunun ne olduğu henüz bilinmiyor ancak stüdyo tarafından yayınlanan bir iş ilanı, merakla beklenen bir sonraki projesinin çok oyunculu bileşenler içereceğini ortaya koyuyor.

Bend Studio’nun kıdemli ağ programcısı için verdiği ilan ilk olarak bir ay önce yayınlandı ancak yeni keşfedildi. Söz konusu ilan Days Gone ve Siphon Filter’ın arkasındaki geliştiricilerin gizemli projesi hakkında bazı ipuçları veriyor. Ayrıca kıdemli oyun programcısı pozisyonu için verilen bir diğer ilan da oyunun çok oyunculu tarafları olacağını ortaya çıkarıyor.

Kıdemli ağ programcısı için verilen ilanda, “Days Gone, Uncharted: Golden Abyss ve Siphon Filter’ın ünlü yaratıcısı Sony Bend Studio, bir sonraki üst düzey AAA konsol oyunumuzun yapımında tutkulu ve yaratıcı ailemize katılması için olağanüstü yetenekler arıyor. Bir AAA oyununda geliştirme sürecimize katkıda bulunacak bir Kıdemli Ağ Programcısı arıyoruz. Bu pozisyon, düşük seviyeli ağ sorunlarının (örn: TCP, UDP, vb.), çok oyunculu motor tasarımı/mimarisinin, PSN platform hizmetlerinin, dijital haklar yönetimi, yamalar ve dijital ticaretin desteklenmesine odaklanan belirli programlama alanlarında uzmanlık gerektiriyor” ifadeleri yer aldı.

Kıdemli Oyun Programcısı için verilen iş ilanı da çok oyunculu bileşenlere işaret ediyor. Bend Studio, özellikle oyun mantığı, karakter davranışları, durum tabanlı animasyon seçimi, hareket sistemleri, komut dosyası oluşturulmuş mini oyunlar, fizik sistemleri, çarpışma sistemleri, işleme, parçacık efektleri, varlık sistemleri, kamera mantığı ve ses desteği üzerinde çalışmak için çok oyunculu deneyime sahip bir aday arıyor.

Bend Studio, Sony’yi Days Gone 2 için ikna etmeye çalışsa da, konsol devi devam oyununa sıcak bakmadı. Sony, ilk oyunun geliştirilmesinin çok uzun sürdüğünü ve oyunun yeterince başarılı olmadığını düşünüyordu. Ne yazık ki Days Gone 2 yine tek oyunculu hikayelere ilgi duyan oyunculara hitap eden bir yapım olabilirdi, ancak kârlılık adına feda edilen oyunlardan biri oldu. Sony muhtemelen DaysGone’ı The Last of Us, God of War ve Uncharted oyunları kadar başarılı görmediği için devam oyununu geliştirmeye değer bulmadı.

Bend Studio’nun yeni oyununun ne olduğunu tahmin etmek zor. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.