DOOM Eternal’ın Invasion modu iptal edildi; yerine yeni bir mod gelecek

DOOM Eternal geliştiricisi id Software, diğer oyuncuların oyunlarına girerek düşmanları kontrol etmenizi sağlayan Invasion modunun tek oyunculu bir Horde (Sürü) modu ile değiştirildiğini açıkladı. Invasion modu, Dark Souls’tan ilham alan bir özellik olarak tasarlansa da birçok stüdyo için çok iddialı görünüyordu.

id Software, devam eden koronavirüs pandemisinin öngörülemeyen zorlukları ve stüdyonun uzaktan çalışma sistemine geçmesi nedeniyle çalışmalarını yeni sürü moduna ve yakında yenilenmesi planlanan çok oyunculu Battlemode’a kaydırdı. Geliştirici, Ağustos ayında gerçekleşecek olan QuakeCon‘da oyuna gelecek yenilikler hakkında daha fazlasını paylaşacağını belirtti.

DOOM Eternal, yeni Horde modu ile beklentileri aşacak

DOOM Eternal

id Software tarafından paylaşılan bir blog yazısında, “…Odağımızı Invasion modundan tamamen yeni bir tek oyunculu horde moduna yönlendirmeye karar verdik. Bu sürü modunun size oyunda aradığınız çeşitlilik ve mücadeleden daha fazlasını sunacağından eminiz. Ayrıca ekip, daha rekabetçi, rütbe tabanlı bir yapı içeren Battlemode‘un bir dizi oynanış, denge güncellemesi ve yeni bir harita ile yenilenmesi üzerinde çalışmaya devam ediyor.” ifadeleri yer aldı.

DOOM Eternal, geçtiğimiz yılın Mart ayında piyasaya sürüldükten bu yana çok sayıda etkinlik gördü. Sevilen birinci şahıs nişancı oyunu, Doomslayer’ın yeni destanını iki bölümlük Ancient Gods genişlemesiyle sona erdirdi. Oyun, Bethesda’nın Microsoft ailesine katılmasıyla birlikte Xbox Game Pass hizmetine dahil edildi. Ayrıca DOOM Eternal, hafta içinde PS5 Xbox Series X/S ve PC için yeni nesil güncellemesi aldı. Oyuna gelen yeniliklerle ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Klasik birinci şahıs nişancı serisi DOOM, 2016 yılında yeniden oyuncularla buluştu. Serinin ilk macerasını geçtiğimiz yıl DOOM Eternal izledi. Geliştirici id Software, bu yılın başlarında DOOM evreninde anlatacak çok sayıda hikayesi olduğunu belirtti. Yani seriye ilerleyen zamanlarda daha fazla oyun geleceğini göreceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.