Take-Two, Red Dead Redemption 2’nin yüz animasyonlarını yapan şirketi satın aldı

Şu sıralar büyük yayıncılar arasında adeta stüdyo satın alma yarışı var. Rockstar ve 2K Games’in ana şirketi Take-Two Interactive, Red Dead Redemption 2 gibi etkileyici projeler üzerinde çalışan ve yüz animasyonları üzerindeki uzmanlığıyla bilinen Dynamixyz‘i satın aldı.

Yapılan basın açıklamasına göre, Take Two Interactive, Dynamixyz ile başta Rockstar ve 2K Games olmak üzere diğer yan kuruluşlarını destekleyecek. Oyun devi, yeteneklerine bir dahasını daha ekleyerek güçlenmeyi amaçlıyor. Dynamixyz daha önce 2K için NBA 2K21 üzerinde de çalışmıştı. Ayrıca Love, Death & Robots animasyon dizisi ve Avengers: Endgame filminde de çalıştı.

Dynamixyz, Take-Two Interactive’e gelecekteki projelerinde yardımcı olacak

Red Dead Redemption 2

Take-Two Başkan Yardımcısı ve Strateji ve Bağımsız Yayıncılık Başkanı Michael Worosz, Dynamixyz’in devrim niteliğindeki yüz analizi teknolojisi ve hizmetlerinin Take-Two’nun birinci sınıf yayıncılık ve geliştirme yapısına son derece tamamlayıcı ve stratejik bir katılım olacağını belirtti. Worosz, “Dynamixyz CEO’su Gaspard Breton ve Dynamixyz’in vizyoner ekibi, eğlence endüstrisine en kapsamlı ve en akıllı yüz hareketi yakalama çözümlerini sağlama konusunda hakedilmiş bir üne sahip. Çalışmaları oturma odasından sinema gişelerine kadar dünyanın her yerinden milyonlarca insanı büyüledi. Ekibimize katılmalarından, tescilli teknolojilerini ve yaratıcı harikalarını gelecekteki projelerimize dahil etmelerinden, yeteneklerini ve çözümlerini geliştirmeye devam etmelerinden heyecan duyuyoruz.” dedi.

Dynamixyz CEO’su Breton da Dynamixyz’in Take-Two ailesine katılmaktan ve dünya çapındaki son derece yetenekli stüdyoları ve ekiplerinin özel bir ortağı olmaktan dolayı çok heyecanlı olduğunu söyledi. Breton, sözlerine şöyle devam etti: “Rockstar Games ve 2K ile çalıştıktan sonra, Take-Two’nun yaratıcılıkta mükemmelliğe olan bağlılığını ilk elden öğrendik ve bu hedefe ulaşmalarına yardımcı olmak ve kitleleri daha fazla büyülemek için araçlarımızı ve teknolojimizi kullanma fırsatını memnuniyetle karşılıyoruz.”

Take-Two Interactive ve Dynamixyz anlaşmasının finansal detayları açıklanmadı. Son dönemde Sony de Housemarque ve Nixxes Software‘i satın alarak dikkatleri üzerine çekmişti. Ayrıca Bluepoint Games’i satın aldıklarına dair söylentiler ortaya çıksa da, stüdyo tamamen bağımsız ve kendi mali özgürlüğüne sahip olduğunu vurgulayarak iddialara yanıt vermişti. Sonunda PlayStation başkanı, şirketin Microsoft ve diğer platform sahipleri ile stüdyo satın alma yarışında olmadığını açıklamıştı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.