Overwatch 2’nin PvE modunun kalıcı olarak iptal edildiği bildiriliyor

Blizzard’ın kahraman tabanlı nişancı oyunu Overwatch 2 için geliştirmekte olduğu PvE modunu kalıcı olarak iptal ettiği bildirildi.

Bloomberg‘in haberine göre 2023’te üç görev alan PvE moduna, satışların düşük olması nedeniyle artık içerik gelmeyecek. Ekip artık modu daha ileri taşımak için bir odak noktası bulamıyor.

Öte yandan şirket genelindeki işten çıkarmaların bir parçası olarak oyunun PvE kısmını geliştiren birimin de ağır şekilde etkilendiği öne sürülüyor.

Overwatch 2

Overwatch 2 ekibi zor zamanlar geçiriyor

Yayının raporuna göre Overwatch 2 geliştiricilerine, şirketin planladığı geriye kalan PvE içeriğini tamamlamayı düşünmediği konusunda bilgi verildi.

Ayrıca 2023’ün sonlarında, geliştiricilere performansa dayalı bonuslarla ilgili olarak oyunun yılın ilk yarısındaki zayıf gelirler nedeniyle hiçbir şey almamaları gerektiği söylendi. Overwatch’ın güncellemeler yerine devam oyunuyla ilerlemesi Blizzard’ı zora soktu.

Overwatch 2’nin “Invasion” adlı 6. sezonu Ağustos 2023’te yayınlanmıştı. Invasion, premium kozmetik battle pass içeriğine ek olarak kullanıcıları ilk üç PvE hikaye görevini de satın almaya teşvik etti.

Overwatch 2, İstila

Mod, tekrar oynanabilirlik eksikliği ve ek ödeme gerektirmesi nedeniyle eleştirildi. Daha önce oyunun “Kahraman Görevleri”nin aniden iptal edilmesi de oyuncuları rahatsız etmişti…

Bir Blizzard sözcüsü, modun iptale yönelik söylentilere karşılık olarak ekibin “temel takım tabanlı deneyime odaklandığını, oyunculara ve geri bildirimlere göre hareket ettiklerini” söyledi.

Geliştirici geçtiğimiz günlerde Overwatch 2 kahramanlarının 10. Sezondan itibaren ücretsiz olacağını duyurdu.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.