Bluepoint, ‘Yılın Oyunu’ kalitesinde projeler geliştirmeyi hedefliyor

Sony’nin geçtiğimiz hafta PlayStation Studios bünyesine kattığı Bluepoint Games, Yılın Oyunu kalitesinde projeler yapmayı hedeflediğini açıkladı. Geliştirici Savaş Tasarımcısından Kıdemli Aydınlatma Sanatçıları ve Grafik Mühendislerine kadar çok sayıda pozisyon için aktif olarak işe alım yaptığını söyledi.

Bluepoint, amacını verdiği iş ilanlarındaki tüm pozisyonlarda yineledi. Stüdyonun giriş seviyesi adayların aksine deneyimli profesyoneller ve oyun sektörünün tecrübeli isimlerini aradığını belirtti. Şirket, Sony tarafından satın alınmasının ardından, orijinal bir oyun üzerinde çalıştığını ve gelecekte de bu doğrultuda ilerlemeyi hedeflediklerini açıklamıştı.

İş ilanlarının yer aldığı web sayfasında, “Bluepoint Games, heyecan verici orijinal içerik geliştirme çalışmalarına başladı ve Yılın Oyunu kalitesinde oyunlar yaratma arayışımıza katılmak için tutkulu, sektör lideri yetenekler arıyor. Stüdyomuz, Uncharted: The Nathan Drake Collection‘ın remaster’ından Shadow of the Colossus‘un yeniden yapımına ve en son PS5 lansman oyunu Demon’s Souls‘a kadar dünyanın bizden beklediklerini aşan eleştirmenlerce beğenilen oyunlarla ünlüdür.” ifadeleri yer aldı.

Bluepoint remaster ve remake oyunlardan uzaklaşıyor gibi görünüyor ve söz konusu orijinal içerik, mevcut bir seri için yeni bir oyun veya sıfırdan yeni bir IP anlamına gelebilir. Aslına bakarsanız, stüdyo eş zamanlı oyun geliştirecek kapasiteye sahipse her ikisi de olabilir.

Şu sıralar Bluepoint’in yeni bir Bloodborne oyunu üzerinde çalıştığı konuşuluyor. Belki de Sony, projeyi FromSoftware yerine yeni stüdyosuna teslim etmeyi seçebilir. Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.