Remedy, PlayStation oyuncularının Alan Wake Remastered’ı seveceğini düşünüyor

Remedy Entertainment, Alan Wake Remastered diğer platformların yanı sıra PS4 ve PS5’te yayınlandığında yeni hayranlar kazanmayı umduğunu belirtti. PlayStation oyuncularının İletişim Direktörü Thomas Puha’ya göre stüdyo, PlayStation topluluğunda hikaye odaklı oyunları sevme eğilimi olduğu için umutlu.

Puha, Games Industry ile oyunun gelişimi, piyasaya sürülmesi ve topluluktan remaster sürümüne gelen tepkiler üzerine kapsamlı bir röportaj yaptı. Remedy’ye göre orijinal Alan Wake, PC sürümüne kadar yeterli başarıya ulaşamamıştı ancak 2010’dan beri devam oyunu isteyen bir kitle kazanmayı başardı.

Alan Wake Remastered, üçüncü şahıs psikolojik gerilim deneyimini ilk kez PlayStation oyuncularıyla buluşturacak. Puha, açıklamasında, “PlayStation topluluğu Alan Wake’i deneyimlemedi ve PlayStation hayranlarının hikaye odaklı oyunları sevme eğilimi var. Bizim yaptığımız da bu. Yine de bu, Xbox tarafında Alan Wake’i deneyimlememiş olsa da, tek oyunculu oyunları seven hayranlar olmadığı anlamına gelmiyor.” dedi.

‘Tek oyunculu oyunlar hiç gitmedi’

Alan Wake Remastered

Puha, tek oyunculu oyunların öldüğü fikrine katılmadığını belirterek, sözlerine şöyle devam etti: “Son birkaç yılda, tek oyunculu oyunlar… Geri döndüklerini söyleyemem çünkü hiç gitmediler, ama tek oyunculu oyunlar hakkındaki tartışma ölüyor… Sanırım artık bunu unutabiliriz. İnsanlar tek oyunculu oyunları sever ve Alan Wake kesinlikle oldukça benzersiz bir anlatı deneyimi.”

Oyun sektörünün önde gelen muhabirlerinden Jeff Grubb, Remedy Entertainment’ın oyuncuları test ettiğini ve remaster sürümünün devam oyununa için ilk adım olduğu öne sürmüştü. Öte yandan Remedy’nin Control için bağımsız bir oyun ve devam oyunu da dahil olmak üzere çok sayıda projeyle meşgul olduğunu belirtmişti.

Alan Wake Remastered, 5 Ekim tarihinde PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC (Epic Games Store) için piyasaya sürülecek. Geliştirici, karakteri yeniden canlandırmayı ve Control’ün başarısının ardından Remedy Connected Universe’i genişletmeyi planlıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.