Call of Duty: Black Ops 6 resmi olarak duyuruldu

Activision bu yılın Call of Duty oyununu resmi olarak duyurdu. Bir süredir yoğun olarak söylentilere konu olan Call of Duty: Black Ops 6 sonunda onaylandı.

Call of Duty’nin resmi X/Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Black Ops serisi için “karanlık yeni bir bölümün” yolda olduğu belirtildi. Yayıncı ayrıca kısa bir teaser videosu paylaştı.

Tanıtımda yasak bir bölgeye girerek Rushmore Dağı’na mesaj bırakan grup insan yer alıyor. Mesajda, oyunun sloganı gibi görünen “The Truth Lies” (Gerçek yalan söylüyor) ifadesi yer alıyor.

Üç kurt kafasının yer aldığı amblem, 2023’teki Call of Duty: Modern Warfare 3’te bulunan dosyalarla yeni oyunun bağlantılarını ortaya koyuyor.

Ayrıca yeni oyunun Black Ops VI yerine Black Ops 6 olarak stilize edileceği de doğrulandı. Black Ops Cold War’dan önce serideki tüm oyunların logolarında Romen rakamları kullanılıyordu.

Dün keşfedilen teaser sitesi (truthlies.com) de aynı tanıtımı içeriyordu. Video, düşman Perseus’un yeri hakkında gerçeği veya yalan söylemeyi seçebildiğiniz birden fazla son içeren Black Ops Cold War’a gönderme yapıyor gibi görünüyor.

Activision, X paylaşımında, “Black Ops serisinin yeni ve karanlık bir bölümü başlıyor. Call of Duty: Black Ops 6” diye yazdı. Daha fazla detay vermedi ancak söylentiler bir kez daha doğru çıkabilir.

Güvenilir Call of Duty hayran sayfası CharlieIntel, yakınlaştırıldığında turuncu harflerle “Gulf” (Körfez) kelimesinin görüldüğü başka bir teaser görseli paylaştı.

Anlaşılan Black Ops 6, gerçekten de daha önce birçok kez bildirildiği gibi Körfez Savaşı’nı konu alacak. Detaylar henüz perde arkasında ancak öğrenmek için çok fazla beklemeyeceğiz.

Microsoft, 9 Haziran’da Xbox Games Showcase etkinliği gerçekleştirecek. Gösteride ardından “sevilen bir serinin bir sonraki oyununa özel, derinlemesine bir bakış” sunulacağı açıklanmıştı.

Artık Xbox’ın geçtiğimiz ay yaptığı paylaşımda yer alan logonun gizemi çözülmüş oldu. Call of Duty: Black Ops 6 tanıtımı yolda. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşacağız.

Söylentiler, Call of Duty’nin yeni oyunla birlikte Xbox Game Pass’e ilk kez adım atacağını iddia ediyor. Ayrıca abonelik modelinde değişiklik olacağı da öne sürülüyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.