Call of Duty: Vanguard’ın dosya boyutu ve önyükleme tarihleri belli oldu

Call of Duty: Vanguard önümüzdeki hafta oyuncularla buluşacak. İkinci Dünya Savaşı temalı yeni oyunu, zaman kaybetmeden oynamaya başlamak isteyenler için önyükleme tarihleri açıklandı. Üstelik, önceki oyunlara göre daha düşük bir dosya boyutuyla gelecek.

Sledgehammer Games, Vanguard’ın önceki Call of Duty oyunlarından %30-50+ daha düşük boyutlu olacağını duyurmuştu. Yükleme boyutu tüm platformlarda değişiklik gösteren yeni oyun, konsollarda (PS4 hariç) 90 GB’tan fazla yer kaplamayacak. Ayrıca indirme boyutu, kurulum boyutunun çok daha altında olacak.

Call of Duty: Vanguard – Önyükleme tarihleri ve dosya boyutu

Call of Duty: Vanguard

PS4 ve PS5 için önyüklemeler 29 Ekim‘de her bölgenin yerel saatine göre gece yarısı başlayacak. Xbox One ve Xbox Series X/S oyuncuları ise 29 Ekim TSİ 07:00’den itibaren oyunu indirip yükleyebilecek.

  • PlayStation 5: 64.13 GB İndirme | 89.84 GB Gerekli Alan
  • PlayStation 4: 54.65 GB İndirme | 93.12 GB Gerekli Alan
  • Xbox Series X/S: 61 GB İndirme | 61 GB Gerekli Alan
  • Xbox One: 56,6 GB İndirme | 56,6 GB Gerekli Alan

PC platformunda önyükleme, 2 Kasım‘da başlayacak. Activision, Call of Duty: Vanguard için minimum, önerilen, rekabetçi ve Ultra 4K sistem gereksinimlerinin yakında açıklanacağını belirtti.

Oyunun PS4 ve PS5 sürümleri, güncellemeler ve diğer giderler için bir miktar ek alana gereksinim duyuyor. Bu nedenle indirme boyutları 54 GB ve 64 GB olsa da, konsollarınızda yaklaşık 90 GB boş alana ihtiyacınız olacak. Açıklanan rakamlar, hikaye, çok oyunculu ve Zombies modlarını içeriyor. Sledgehammer, oyuncuların hangi bileşenleri kurmak istediklerini seçebileceklerini ve bu şekilde alandan tasarruf edebileceklerini doğruladı.

Call of Duty: Vanguard’ın yükleme boyutları, Warzone ve bu yıl içinde gelmesi beklenen Pasifik güncellemesini hesaba katmıyor. Battle royale oyununun Modern Warfare uygulamasında çalışmaya devam edip etmeyeceği bilinmiyor. Ayrıca Warzone’un geliştirilmiş PS5 sürümü alıp almayacağı da meçhul. Pasifik güncellemesinin Vanguard’ın Aralık ayında 1. Sezon’un başlamasıyla birlikte geleceği konuşuluyor.

Call of Duty: Vanguard, 5 Kasım‘da PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek. Oyunun geçtiğimiz günlerde duyurulan DualSense desteğiyle ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.