Call of Duty: Vanguard sonunda resmi olarak duyuruldu: İşte ilk tanıtım videosu

Call of Duty: Vanguard, yoğun söylentilerin ve içerik üreticilerinin paylaştığı tanıtım videolarının ardından resmi olarak duyuruldu. Activision oyunun sonunda serinin merakla beklenen yeni oyununu yayınladığı bir tanıtım videosuyla karşımıza çıkardı.

Yayınlanan ilk tanıtım, II. Dünya Savaşı temalı önceki teaser videolarının tam uzunluktaki versiyonlarını içeren bir savaş alanı montajıyla karşımıza çıktı. Görüntülerde Rusya yakınlarında olduğu anlaşılan bir keskin nişancı yuvası, çölde bir savaş alanı, Almanya’da bir orman ve tahrip olmuş uçaklarla dolu bir kumsal var. Bu alanların her biri, oyunda yer alabilecek karakterlere işaret eden bir isme veya yüze vurgu yapıyor. Bu karakterlerin, oyunun resmi kapak görselindeki dörtlü olması da mümkün.

Call of Duty: Vanguard tanıtım videosunda gösterilen alanların her biri, oyunun II. Dünya Savaşı’nın çetin savaşlara sahne olan cephelerinde geçeceğini ortaya koyuyor. Görüntülere bakılırsa Doğu Cephesi, Batı Cephesi, Kuzey Afrika ve Pasifik gibi bölgelere oyunda yer verilebilir. Yayınlanan ilk resmi tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Call of Duty: Vanguard yakında Warzone etkinliğiyle tanıtılacak

Oyuncular, yeni Call of Duty oyununa ilk kez 19 Ağustos Perşembe TSİ 20:30‘da Call of Duty: Warzone’da yapılacak olan Battle of Verdansk adlı özel bir etkinlik sırasında bakacaklar. Planlanan tanıtımın tam olarak neler sunacağı belli değil. Activision muhtemelen etkinlik başlamadan önce daha fazla bilgi verecektir. Öte yandan önceki oyunlardaki gibi şifreli mesajların keşfedileceği bir deneyim de sunabilir.

Call of Duty: Vanguard, daha önce Call of Duty: Advanced Warfare ve Call of Duty: WWII gibi oyunların gelişimine liderlik eden Sledgehammer Games tarafından geliştiriliyor. Ortaya çıkan sızıntılar, serinin yeni oyununun 5 Kasım 2021‘de oyuncularla buluşacağı ve ilk sezonun 25 Kasım’da yayınlanacağı öne sürüyor. Öte yandan PlayStation için alfa testlerinin Ağustos ayında, açık beta testlerinin Eylül ayında başlayacağı da bildirildi. Oyun için sızdırılan tarihler şu şekilde:

  • 27-29 Ağustos – PlayStation’da bir alfa testi gerçekleşecek
  • 10-12 Eylül – PlayStation’da açık bir beta yapılacak
  • 16-20 Eylül – Açık beta tüm platformlarda sunulacak
  • 5 Kasım – Call of Duty: Vanguard piyasaya sürülecek
  • 23 Kasım – Call of Duty: Vanguard’ın ilk sezonu başlayacak

Activision, Call of Duty: Vanguard için henüz bir çıkış tarihi ortaya koymadı. Sızıntıların şimdiye kadar yanıltmadığı düşünüldüğünde, yukarıdaki tarihlerinde gerçek olabileceği söylenebilir. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.