The Callisto Protocol evreninde geçen roguelike aksiyon oyunu ‘Project Birdseye’ tanıtıldı

The Callisto Protocol geliştiricisi Striking Distance Studios, geçici olarak ‘Project Birdseye’ olarak adlandırdığı yeni spin-off oyununu ortaya çıkardı.

Project Birdseye, stüdyonun bir sonraki tam ölçekli oyununun yanı sıra küçük bir ekip tarafından geliştiriliyor. The Callisto Protocol ile aynı evrende geçen, roguelike bir aksiyon oyunu olarak karşımıza çıkacak.

Black Iron Hapishanesi’nde geçen hızlı tempolu bol aksiyonlu oyununun oynanış görüntülerini içeren tanıtım fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Project Birdseye, The Callisto Protocol evrenini genişletecek

Fragmanda Project Birdseye’ın The Callisto Protocol 2 olmadığı vurgulanıyor. Yeni oyun sadece ekibin tutkusunu yansıtan bir yan görev olarak gelecek.

Stüdyo içindeki küçük bir grubun oynaması kolay ve ustalaşması eğlenceli roguelike oyunlara takıntısı, projenin doğuşunda etkili oldu. Geliştiriciye göre Black Iron Prison, vizyonları açısından mükemmel bir oyun alanı ortaya çıkarıyor.

The Callisto Protocol, Project Birdseye, aksiyon roguelike

Ayrıca The Callisto Protocol’un dünyasını genişletmeye ve ekibin yaratıcılığını biraz farklı bir şeyle zorlamasına ve bir sonraki AAA oyunlarının gelişimine yardımcı oluyor.

Striking Distance, Ocak ayında verdiği iş ilanlarına bakılırsa, Unreal Engine 5 ile geliştirilen yeni bir oyun üzerinde daha çalışıyor. Ancak detaylar henüz perde arkasında. Belki de asıl devam oyunu bu olabilir.

Stüdyo, ilk oyunu The Callisto Protocol’un başarısız satış performansının ardından doğrulmaya çalışıyor. Oyunun beklentileri karşılamaması, CEO Glenn Schofield’ın ayrılığı ve işten çıkarma dalgasıyla sonuçlanmıştı.

Henüz ismi bile açıklanmayan Project Birdseye hakkında daha fazlası ortaya çıkarsa sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.