Overwatch kahramanı McCree’nin ismi Cole Cassidy olarak değiştirildi

Blizzard ve Overwatch geliştiricileri, geçtiğimiz aylarda oyunun silahşör kahramanı McCree’nin ismini değiştireceğini duyurmuştu. Karakter, Cole Cassidy yeniden adlandırıldı ve değişiklik 26 Ekim‘de uygulanacak.

McCree, adını eski Blizzard geliştiricisi Jesse McCree‘den alıyordu. Oyun sektörünü sarsan cinsel taciz ve ayrımcılık davasının ardından adı suçlamalara karışan McCree, kısa süre sonra şirketten ayrıldı. Activision Blizzard, hayranlardan gelen çağrıları üzerine Blizzard, kahramanın ismini değiştirme kararı aldı.

Kanun kaçağı, yoluna Cole Cassidy olarak devam edecek

Geliştiriciler tarafından Overwatch Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda isim değişikliği hikayeleştirildi. Aşağıda Cole Cassidy adının nasıl doğduğu şöyle anlatıldı:

“Bir kanun kaçağının kaybettiği ilk şey, ismidir ve bundan uzun zaman önce vazgeçmişti.

Geçmişinden kaçmak, kendinden kaçmak anlamına geliyordu ve her geçen yıl, kim olduğu ve ne olduğu arasındaki uçurum daha da artıyordu. Ama her kovboyun hayatında, durup karşı koyması gereken bir zaman gelir.

Yeni Overwatch’ı daha iyi hale getirmek için – doğru şeyi yapmak için – ekibine ve kendisine karşı dürüst olması gerekiyordu. Kovboy gün batımına doğru sürdü ve Cole Cassidy şafakta dünyayla yüzleşti.”

Kahramanımız 26 Ekim’de gelecek güncellemeyle artık Cole Cassidy ismini alacak. Blizzard, kahramanın geliştiriciyle bağlantısını koparmak için klasik Overwatch karakterini sonsuza dek yeniden adlandırıyor. İsim değişikliğinin oyun içi sesleri ve görünümü etkileyip etkilemeyeceği bilinmiyor.

Activision Blizzard’ın yüzleştiği taciz davasının ardından böyle bir aksiyonun alınması ve tüm bunlara sebep olan geliştiricilerin dışlanması önemli bir adım. McCree’yi feda etmeye değer. Güncellemenin ardından karakterde farklılıklar olması durumunda sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.