Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3’ün yeni nesil sürümleri 2022’ye ertelendi

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3: Wild Hunt‘ın yeni nesil sürümlerinin ertelediğini duyurdu. Sevilen aksiyon RPG oyunlarının PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri 2022 yılına kaldı.

Cyberpunk 2077’nin yeni nesil sürümü 2022’nin ilk çeyreğinde (Ocak-Mart), The Witcher 3: Wild Hunt’ın yükseltilmiş sürümü ise ikinci çeyreğinde (Nisan-Haziran) gelecek. The Witcher 3, geçtiğimiz gün PEGI tarafından derecelendirildi ve yakında piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Açıkçası bu kadar gecikmesi sürpriz oldu.

CD Projekt RED, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3: Wild Hunt’ın konsollar ve PC için planlanan yeni nesil güncellemeleriyle ilgili önemli bir güncellememiz var. Her iki oyunun gelişimini denetleyen ekiplerin sunduğu önerilere dayanarak, sürümleri 2022’ye ertelemeye karar verdik.” ifadeleri yer aldı. Öte yandan CD Projekt S.A., yatırımcılar için yayınladığı bir mesajda benzer ifadeler kullanarak planların değiştiğini belirtti.

Her iki oyunun da yeni nesil sürümleri için 2021’in ikinci yarısı hedefleniyordu. Yine de 2022’ye ertelenme ihtimali üzerinde durarak kapıyı açık bırakmıştı. Ayrıca The Witcher 3’ün PS5 ve Xbox Series X/S yükseltmelerinin Netflix’in TV dizisinden esinlenen ekstra, ücretsiz içeriklerle geleceği açıklanmıştı.

CDPR, Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3 için grafiksel doğruluğu ve performansı artırmaya çalışıyor. Geliştirilmiş sürümler, PS4, Xbox One ve PC oyuncularına ücretsiz olarak sunulacak. Çıkış tarihleri net olarak açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.