Kena: Bridge of Spirits, geliştirme maliyetini çıkardı: Sony, oyunun başarısından memnun

Kena: Bridge of Spirits, konsolda PS5’e özel olarak piyasaya sürüldü ve eleştirmenlerden olumlu yorumlar aldı. Geliştirici Ember Lab, Bloomberg’den Jason Schreier’a oyunun ilk geliştirme maliyetlerini telafi ettiğini ve başarılı performansının Sony’yi mutlu ettiğini söyledi.

Ember Lab’ın kurucuları Mike ve Josh Grier kardeşler, Sony ile anlaşma imzalamadan önce Kena: Bridge of Spirits için yaptıkları sunumların birkaç büyük yayıncıyı cezbettiğini açıkladı. Üstelik geliştirici, daha önce hiç oyun yapmamıştı ve animasyon stüdyosu olarak faaliyet gösteriyordu. Griers, bu yüzden Sony ile çalışmaktan memnun olduğunu belirtti.

Kena: Bridge of Spirits’in tanıtımı, pandemiden olumsuz etkilendi

Kena: Bridge of Spirits

Griers, 2020’nin başlarında, Sony PS5’i duyurmaya hazırlanırken Kena’yı tanıtmaya hazırlanıyordu. Ancak pandemi nedeniyle fiziksel bir etkinliğe katılamadılar. Ember Lab, dijital bir gösteri için kendi içinde bir video oluşturmak zorunda kaldı. Ofisler de sosyal mesafe kuralları uygulandı ve kameraman tehlikeli madde kıyafetleri giydi.

Josh, o dönemi, “Tehlikeli madde giysisi içindeydi, sürekli terliyordu. Profesyonelce yapıldı ama çok garipti.” şeklinde anlatıyor. Ama sonunda her şey yolunda gitti ve Kena: Bridge of Spirits büyük ilgi gördü. Ember Lab oyunun satışlarına dair herhangi bir rakam açıklamadı ancak oyunun stüdyonun reklamlar yerine oyun yapmaya devam etmesi için yeterince başarılı olduğunu öne sürdü.

Son olarak Josh, “Büyük bir başarının ne olduğunu söylemek zor. Sony mutlu. Reklamlara geri dönmeyeceğiz.” diyerek röportajı noktaladı. Stüdyo daha önce devam oyunu planlamadıklarını, ancak dizi veya film projesi üzerinde tartıştıklarını belirtmişti. Belki de Kena: Bridge of Spirits’in başarısı, oyunun seriye dönüşmesini sağlayabilir.

Ember Lab, Kena: Bridge of Spirits’i bir süre daha yeni içeriklerle desteklemeyi düşündüğünü daha önce duyurmuştu. Oyunun en son güncellemesi, yenilik getirmese de oyundaki kritik hataları çözmeye odaklandı.


Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.