CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 davasında uzlaşma yoluna gidiyor

CD Projekt RED, olaylı Cyberpunk 2077 lansmanının ardından yatırımcılarla davalık olmuştu. Stüdyo, devam eden mahkeme süreci hakkında bir güncelleme sağladı ve uzlaşma için müzakerelerin başladığını duyurdu.

Cyberpunk 2077 geliştiricisi, oyunun kötü durumunu lansmandan önce açıklamaması ve hatalı olarak piyasaya sürmesi nedeniyle hissedarlar tarafından açılan toplu davayla karşı karşıya kalmıştı. CD Projekt RED tarafından yapılan yeni bir açıklama, talep edilen toplam zararı açıklamasa da, mahkeme dışında uzlaşmanın olabileceğini belirtti.

CD Projekt RED, dün etkilenen taraflarla müzakerelere başladı. Bu süreç, uzlaşmanın kesin olacağını göstermese de, yatırımcıların mahkeme dışında yapılan bir anlaşmayla davayı bırakabileceğinin sinyalini veriyor. Stüdyo, açıklamasında anlaşmanın hissedarlar tarafından öne sürülen şikayetleri kabul ettiği anlamına gelmediğini de açıkça ortaya koyuyor.

Cyberpunk 2077

Şirket, her ne kadar uzlaşma yoluna gitse de, anlaşmanın yapılamaması durumunda suçlamaları kabul etmediğini vurgulayarak kendini güvenceye alıyor. Son olarak CDPR, “Anlaşmanın onaylanıp onaylanmayacağına ve uygulanmasına izin verilip verilmeyeceğine ilişkin karar, bazı ek resmi koşullar yerine getirildiğinde mahkeme tarafından verilecektir.” dedi.

Cyberpunk 2077 piyasaya sürüldüğünde, hatalarla dolu olması ve performans sorunları nedeniyle eleştirilerin odağına oturdu. Öyle ki, aksiyon RPG oyunu PlayStation Store‘dan kaldırıldı ve aylarca geri gelmedi. Ancak CDPR, lansmandan önce oyunların gayet iyi çalıştığını açıklamıştı. Bu nedenle yatırımcılar, stüdyoya toplu dava açma kararı almıştı.

Cyberpunk 2077, düzeltme yamalarıyla biraz olsun toparladı ve Steam incelemeleri olumlu yönde ilerliyor. Geliştirici, daha önce oyunun tatmin edici bir seviyeye ulaştığını belirtmişti. Şu anda Cyberpunk 2077’nin önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde gelmesi beklenen PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri üzerinde çalışıyorlar.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.