CD Projekt: Tek oyunculu oyunlarda mikro ödemelerin yeri yok

CD Projekt’in finans müdürü Piotr Nielubowicz, şirketin tek oyunculu oyunlarda mikro ödemelere yer görmediğini söyledi.

Polonyalı StockWatch.pl sitesine konuşan (Insider Gaming aracılığıyla) konuşan Nielubowicz, şirketin tek oyunculu oyunlarda açgözlülüğe kaçmamaya yönelik tutumunu ortaya koydu.

Öte yandan CD Projekt’in gelecekte bu çözümü çok oyunculu oyunlarda kullanma ihtimalini göz ardı etmediğini belirtti.

Cyberpunk 2077, Phantom Liberty

Yönetici, “Tek oyunculu oyunlarda mikro dönüşümlere yer görmüyoruz ama gelecekte çok oyunculu projelerde bu çözümü kullanacağımızı da göz ardı etmiyoruz.” şeklinde konuştu.

Nielubowicz’in görüşü, şirketin eski CEO’su Adam Kicinski’nin 2020’deki yorumlarını yansıtıyor. Bu yılın başında görevinden ayrılan Kicinski, “Amaç, para kazanmayı insanları para harcamaktan mutlu edecek şekilde tasarlamaktır.” demişti.

Zaten CD Projekt Red’in The Witcher oyunlarında veya Cyberpunk 2077’de rahatsız edici DLC’ler görmedik. Umarız, bundan sonra da çizgilerini bozmadan devam ederler.

Dragon's Dogma 2, kupa, başarımlar

Dragon’s Dogma 2, tartışmaları yeniden alevlendirdi

Son dönemde bu konuda en çok tepki gören oyun Dragon’s Dogma 2 oldu. Capcom, oyundaki bazı eşyaları ücretli DLC’ler olarak sunduğu için eleştiri oklarını üzerine çekti.

Eşyaları satın almak zorunlu olmasa da, hikaye odaklı bir oyunda ne yeni içerik ne de kozmetik barındıran para tuzağı paketler sunulması hoş karşılanmadı. Neyse ki, sektördeki her geliştirici bu şekilde düşünmüyor.

En azından CD Projekt’in hikayeli oyunlarını kurtardık. Çok oyunculu oyunlara yaklaşımını The Molasses Flood tarafından geliştirilen Sirius kod adlı The Witcher oyununda daha net göreceğiz.

The Witcher, Monster Slayer, mobil oyun

Ayrıca şirket, Cyberpunk ve The Witcher IP’lerini mobil oyunlarda kullanılmak üzere üçüncü parti geliştiricilere lisanslama fikrini değerlendiriyor. Burada da mikro ödemeleri kullanabilirler.

Ancak yeni oyunları yakın zamanda beklemeyin… CD Projekt, üzerinde çalıştığı Cyberpunk ve The Witcher oyunlarının yanı sıra Hadar kod adlı yeni IP’nin son durumunu paylaştı ve hiçbiri ileri bir noktada değil.

Şahsen, yeni hikaye içeriği dışındaki ücretli DLC’lere sıcak bakmıyorum. Peki sizce hikaye odaklı oyunlarda mikro ödemeler olması kabul edilebilir mi? Yorumlarda buluşalım.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.