Respawn ve Bit Reactor’un Star Wars strateji oyunu geliştirilmeye devam ediyor

Respawn Entertainment ve Bit Reactor tarafından geliştirilen Star Wars strateji oyunu, yayıncı EA’de yaşanan büyük işten çıkarma dalgasına rağmen iptal edilmedi.

Hafta içinde EA, yaklaşık 700 çalışanını işten çıkaracağını duyurmuş ve Respawn’ın birinci şahıs Star Wars oyununun rafa kaldırıldığını bildirmişti. Stüdyonun üzerinde çalıştığı bir diğer proje olan strateji oyunu ise durumdan etkilenmedi.

Geliştirici Bit Reactor, Twitter/X hesabından yaptığı açıklamada, oyun üzerindeki çalışmaların sıkı bir şekilde devam ettiğini belirtti:

“Geçen hafta sektör için zordu. Özellikle de güçlü ilişkilerimiz olan Respawn’daki diğer ekipler için… Ancak soranlar için; hâlâ yoğun bir şekilde çalışıyoruz ve oyunumuz geçen haftaki haberlerden etkilenmedi.”

Star Wars strateji oyunu, 2022’de birinci şahıs nişancı oyunuyla birlikte onaylanmasına rağmen şimdiye kadar detaylı bir duyuru veya tanıtım yapılmadı.

EA’in yaptığı işten çıkarma duyurusunda Respawn’ın Star Wars Jedi ve Apex Legends gibi güçlü serilere odaklanacağı söylenmişti. Neyse ki bir proje daha iptal edilmekten kurtuldu…

Star Wars, Unreal Engine 5

İptal edilen birinci şahıs aksiyon oyununun daha önce orijinal Battlefront oyunları ve The Force Unleashed üzerinde çalışan eski LucasArts emektarı ve Medal of Honor ortak yaratıcısı Peter Hirschmann tarafından yönetildiği biliniyordu.

Yine bu oyun hakkındaki detaylar da perde arkasındaydı. Öte yandan Star Wars Jedi serisi her ne kadar yönetmenini kaybetse de, stüdyonun şu anda üçüncü oyunu üzerinde çalıştığı da biliniyor.

Oyun sektörü, pandemi dönemindeki kontrolsüz büyümenin ardından küçülmeye gidiyor. PlayStation ve Supermassive ve Embracer da dahil olmak üzere birçok oyun devi büyük çapta işten çıkarmalar duyurdu…

Bit Reactor iş birliğiyle geliştirilen ve türü yeniden tanımlayacağı iddia edilen gizemli strateji oyununa dair daha fazlasını öğrendiğimizde sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.