PS5 sistem yazılımı güncellemesi 21.02-04.03.00 yayınlandı

Sony, PS5 için yeni bir sistem yazılımı güncellemesi yayınladı. Sürüm numarası 21.02-04.03.00 olan güncellemenin odak noktası, her ara güncellemede olduğu gibi sistem performansını iyileştirmek.

Konsol devi, güncellemenin tam olarak neler yaptığını açıklamasa da PS5 sistemine herhangi bir yenilik gelmedi. Güncelleme sadece 913.7 MB boyutunda ve yaşanabilecek sıkıntılara karşılık sistem yazılımını en son sürümde tutmak yararınıza olur.

Yeni sürüm, Ekim ayı içinde yayınlanan ikinci küçük güncelleme oldu. Yama notları, her küçük güncellemede olduğu gibi, “Bu sistem yazılımı güncellemesi, sistem performansını iyileştirir.” şeklinde.

PS5 için son büyük güncelleme geçtiğimiz ay yayınlandı ve yeni nesil konsola çok beklenen M.2 SSD genişletme desteğini getirdi. Öte yandan mobil ağlar üzerinden PS Remote Play desteği, dahili TV hoparlörleri için 3D ses desteği sunan ve daha birçok yenilik getirmişti. Eylül güncellemesiyle ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Öte yandan Sony şu anda PS5 oyuncularının oyun içi ekran görüntülerini ve video klipleri PlayStation App aracılığıyla paylaşabilecekleri yeni bir özelliği test ediyor. Konsol devi, gelecekteki güncellemeler için ilginç, heyecan verici ve harika fikirlere sahip olduğunu belirtmişti.

Gelecekteki PS5 sistem yazılımı güncellemelerini ve yeni nesil konsolla ilgili tüm haberleri buradan takip edebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.