Days Gone geliştiricisi Bend Studio, yeni bir ‘AAA canlı hizmet oyunu’ yapıyor

Days Gone geliştiricisi Bend Studio, açık dünya aksiyon macera oyununun ardından sessizliğe gömüldü. Stüdyonun bir sonraki projesi canlı hizmet oyunu olacak gibi görünüyor.

Bend Studio, oyun geliştirme için proje yöneticisi arayan bir iş ilanı yayınladı. Görünüşe göre stüdyo yeni bir AAA canlı hizmet oyunu üzerinde çalışıyor. İlanın açıklaması şöyle:

“Days Gone, Uncharted: Golden Abyss ve Siphon Filter’ın dünya çapındaki yaratıcısı Sony Bend Studio, bir sonraki yüksek profilli AAA oyunumuzun hazırlanmasında tutkulu ve yaratıcı ailemize katılmak için olağanüstü yetenekler arıyor.”

Uncharted, Golden Abyss, Bend Studio

Adayın görevi tanımlanan canlı yol haritasına göre çıkış takvimini planlamak ve takip etmek olacak. Ayrıca prodüksiyon öncesi, prodüksiyon ve canlı hizmetler olarak tanımlanan temel gelişim aşamalarında ekibe liderlik edecek.

Tüm bunların yanı sıra canlı operasyonlarda ve AAA canlı hizmet oyunlarının dağıtımında liderlik rollerinde uygulamalı oyun geliştirme deneyimi, oyun geliştirme döngüleri, süreçleri ve en son trendler hakkında derinlemesine bir anlayışa sahip olması gerekiyor.

Son olarak başvuru sahibinden, stüdyoları geleneksel ‘kutulu ürün’ odaklı oyun geliştirmeden, kilit bir liderlik rolüyle canlı hizmet geliştirme stüdyolarına yeniden tanımlama deneyimine sahip olması isteniyor.

İlana bakılırsa, Days Gone geliştiricisinin bir sonraki oyununda canlı hizmet bileşenleri odak noktası olacak. Ancak ne yazık ki oyuna dair daha spesifik detaylar verilmiyor.

Bend Studio, yeni logo

Bend Studio’nun yeni bir IP geliştirdiği biliniyordu

Sony, 2021’de Bend Studio’nun Days Gone ile geliştirdiği derin açık dünya sistemlerini temel alan yeni bir IP üzerinde çalıştığını doğrulamıştı. İlandaki işin aynı proje için olup olmadığı belli değil.

En azından yeni oyunun Days Gone 2 olmayacağını biliyoruz. Her ne kadar hayranlar devam oyununa istekli olsalar da, konsol devinin projeye yeşil ışık yakmadığı biliniyor.

Days Gone, Bend Studio, canlı hizmet oyunu

Şirketin oyunun düşük satış performansı nedeniyle böyle bir karar aldığı iddia ediliyordu. Ancak Days Gone’ın Ocak 2022’de sadece konsolda 8 milyondan fazla sattığı bildirilmişti.

PlayStation topluluğu her ne kadar canlı hizmet oyunlarına sıcak bakmasa da Sony, Jim Ryan ile belirlenen hedeften ayağını çekmeyecek gibi görünüyor. En azından bir noktaya kadar.

Bend Studio’nun bir sonraki oyunu hakkında daha fazlası açığa çıktığında sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.