Death Stranding, PS4 ve PC’de 5 milyon kopya sattı

Hideo Kojima ve Kojima Productions’ın yürüme simülatörü olarak nitelendirilen oyunu Death Stranding, Mart 2021 itibarıyla PlayStation 4 ve PC’de 5 milyon kopya sattı. Stüdyonun yayıncılık başkanı Jay Boor, istatistiği GamesIndustry ile paylaşarak oyunun satışlarının oldukça iyi gittiğini söyledi.

Boor, Death Stranding’i çekici kılan özelliklerden birinin oyuncuların diğer oyuncularla bağlantı kurmasına ve tek oyunculu bir oyunda daha sosyal bir deneyime sahip olmasına izin veren social strand sistemi olduğunu belirtti. Kojima, kendisinin yalnızlığa meyilli olduğunu belirterek, dünyada kendisiyle aynı şekilde hisseden insanlar için böyle bir sistem tasarladığını belirtmişti.

Death Stranding Director’s Cut ile sosyal özellikler genişleyecek

Death Stranding, social strand

Eylül ayında piyasaya sürülecek olan Death Stranding Director’s Cut ile social strand sistemi genişleyecek. Boor yakında daha fazla ayrıntı geleceğini söyledi. Oyunun yeni nesil sürümü, PS5 için geliştirilmiş görsel ve performans güncellemelerinin yanı sıra yeni görevler, hikayeler, silahlar, araçlar, ekipmanlar ve skor tablolarına sahip bir yarış modu içerecek.

Hideo Kojima, Death Stranding piyasaya sürülmeden günler önce verdiği röportajda, “Yalnızlığa çok meyilliyim. Bence dünya çapında benzer insanlar var. Özellikle de oyuncular. Oturma odalarında yalnız başlarına video oyunları oynarken, topluma ya da içinde bulundukları topluluğa uyumlu hissetmezler. Bu yüzden insanlar bu oyunu oynadığında, dünyanın her yerinde kendileri gibi insanların var olduğunu anlıyorlar. Yalnız olsam da benim gibi başka insanların da olduğunu bilmek… Bu sizi rahatlatıyor. İnsanların bu oyunu oynarken hissetmelerini istediğim şey bu.” diyerek, social strand sistemini neden tasarladığına açıklık getirmişti.

Hideo Kojima’nın bir sonraki oyunu, Microsoft ile yaptığı iddia edilen bir anlaşma ile Xbox’a gelebilir. Ancak söylentiler henüz doğrulanmadı ve yönetmenin bir sonraki projesi merakla bekleniyor. Death Standing Director’s Cut ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.