Titanfall, tüm dijital mağazalardan kaldırıldı: Sunucular çalışmaya devam edecek

Titanfall artık tüm dijital mağazalardan kaldırıldı. Respawn Entertainment, oyunun 1 Mart 2022‘de abonelik hizmetlerinden de kaldırılacağını duyurdu. Sunucular, oyuna sahip olan sadık hayran topluluğu için aktif kalmaya devam edecek.

Stüdyo, Titanfall’un DNA’sının bir parçası olduğunu ve evrenden yeni deneyimler sunmaya devam edeceklerini belirtti. Titanfall’un üzerinde şu anda çok küçük bir ekip çalışıyor ve Respawn, 2014 yılında piyasaya sürülen ilk oyundan başlayarak yavaş yavaş seriden elini çekmeye hazırlanıyor gibi görünüyor.

Respawn, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İçiniz rahat olsun. Titanfall, Respawn’ın DNA’sının özüdür ve bu inanılmaz evren devam edecek. Bugün Titanfall 2 ve Apex Legends’ta ve gelecekte. Bu seri, Respawn’da yaratmaya devam edeceğimiz deneyimlerin seviyesi için bir referans noktası.” ifadelerine yer verdi.

Titanfall’un dijital mağazalardan kaldırılması, oyuna sahip olanları hiçbir şekilde etkilemeyecek. Ancak EA Access gibi aboneliklere sahip olanlar, erişimini kaybedecek. Respawn son zamanlarda odağını, Titanfall evreninde geçen battle royale oyunu Apex Legends‘a kaydırdı ve eski oyunlara ayıracak zamanı olmayabilir.

Respawn’ın kararı, Titanfall 2 oyuncularının yaşadığı sunucu sorunlarının ardından geldi. Geçtiğimiz yaz oyun, sunucularına yapılan saldırılarla oynanamaz hale gelmişti. Respawn’ın topluluk Koordinatörü Jason Garza, yaşanan sorunların ardından stüdyoda Titanfall’un üzerinde çalışan sadece 1-2 kişi olduğunu belirtmişti.

Son yıllarda Titanfall 3 söylentileri ortaya çıksa da, geliştirici, serinin geleceğinin belirsiz olduğunu belirtmişti. Hatta geçtiğimiz Eylül ayında kafaları karıştıran bir mesaj paylaşmıştı. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.