Deviation Games’in PlayStation’a özel oyunu 2022’de geliştirilmeye başlayacak

Eski Treyarch geliştiricileri Dave Anthony ve Jason Blundell tarafından kurulan Deviation Games, ilk oyunu için Sony ile ortaklık kurmuştu. Stüdyonun “çığır açan PlayStation’a özel yeni AAA IP”si şu anda prodüksiyon öncesi aşamada ve birkaç ay sonra geliştirilmeye başlayacak.

Deviation’ın CCO’su Jason Blundell, toplulukla paylaştığı bir videoda stüdyonun neler yaptığını açıkladı. Stüdyonun yeni oyunu son 12-18 ay boyunca ön prodüksiyon aşamasında ve geliştiriciler birçok temel çalışma yapıyorlar. Blundell, oyun geliştirmede diğerlerinden farklı olmanın önemini vurguluyor.

Deviation Games, oyunun kendine has bir tarzı olmasını istiyor

Oyunun türü veya tarzıyla ilgili ayrıntılar açıklanmadı. Ancak ekip, oyunun görsel stiliyle özel olarak ilgileniyor ve sektördeki görsel trendlerden herhangi birini takip etmek istemiyor. Onlara göre kendine has bir görsel stile ve karakterlere sahip olmalı. Birisi ekran görüntüsünü görür görmez oyunlarını anında tanımasını istiyorlar.

Deviation, oyunun hikaye anlatımında da kendini öne çıkarmasını istiyor. Ekip, bin kere gördükleri şeylerden, sıradanlıktan, sıkıcılıktan uzaklaşmayı hedefliyor. Ayrıca insanların dünyasını ve karakterlerini seveceği, oyun tasarımı ve hikaye anlatımının uyum içinde olduğu, tekrar oynanabilir, bitirdikten sonra yıllar sonra bile hatırlayacakları bir şey ortaya çıkarmak istiyorlar.

Geliştirici, 2021 yılında 10-15 çalışandan toplam 100-110 kişiye yükselirken, önümüzdeki yıl oyunu şekillendirmeye başlayacak. Böylece merakla beklenen PlayStation oyunu hakkında daha fazlasını öğrenebileceğiz. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.