Diablo 4, Türkçe dil desteğiyle geliyor

Diablo 4 tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de heyecanla beklenen oyunlardan biri. Blizzard ülkemizdeki oyunculara Türkçe dil desteği müjdesi verdi!

Blizzard’ın Diablo serisinden sorumlu ismi Rod Fergusson, yeni oyunda Türkçe metin seçeneği olacağını açıkladı. Fergusson topluluğa verdiği mesajda şunları söyledi:

“Diablo 4’te tam Türkçe metin desteği olacağını duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Yani bu ne demek? Sığınakta görüşürüz demek!”

Diablo 4, Türkçe seçeneğiyle daha keyifli olacak

Blizzard, Battle.net’e getirdiği Türk Lirası seçeneğinin ardından sonunda Türkçe dil desteği de sunuyor. Geç de olsa, Türkiye’deki oyunculara yönelik yerelleştirme çalışması yapıldığını görmek güzel.

Yeni oyunda Türkçe desteği olması birçok oyuncunun hikayeyi akıcı ve keyifle deneyimleyeceği anlamına geliyor. Çıkış tarihini sabırsızlıkla beklemek için bir neden daha!

Bu arada kaçırdıysanız, Diablo 4 için yayınlanan hikaye fragmanını buradan izleyebilirsiniz. Sinematik görüntüler, Inarius ve Lilith’in savaşını aksiyon dolu sahnelerle sergiliyor.

Diablo 4, Diablo IV

Ayrıca lansman sonrası destek planına, battle pass özelliklerine ve fiyatlandırma bilgilerine buradan erişebilirsiniz. Oyunculara her üç ayda bir olmak üzere yılda dört sezon sunulacak.

Diablo 4, 6 Haziran’da PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için çıkacak. Digital Deluxe veya Ultimate sürümlerini ön sipariş verenler 4 güne kadar erken erişim elde edecek.

Blizzard’ın geçtiğimiz haftalarda düzenlediği açık betaya katılmış mıydınız? Serinin yeni oyununu beğendiniz mi? Yorumlarda buluşalım.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.