Diablo 4’ün hikaye fragmanı yayınlandı

Blizzard heyecanla beklenen yeni oyunu Diablo 4 için sinematik görüntüler sunan bir hikaye fragmanı yayınladı.

Hikaye fragmanına göre Diablo 4, Diablo 3: Reaper of Souls genişlemesindeki olaylardan 50 yıl sonrasını konu alıyor. Melek Inarius ve iblis Lilith’in savaş alanı olarak insanlık üzerinde birbirleriyle savaşacak.

Diablo 4 geçtiğimiz haftalarda açık beta etkinliğiyle oyuncularla buluşmuştu. Katılımcılara Prologue ve Act 1’in tamamını ve ilk bölgeyi deneme imkanı sunulmuştu.

Artık geri sayım başladı ve topluluğun heyecanını körükleyen bir hikaye fragmanı geldi. Aşağıdan izleyebilirsiniz.

Diablo 4’ün açılış sinematiğinde anlatıcı, çatışmanın geldiği noktayı şu sözlerle açıklıyordu:

“Sığınak hiçbir zaman insanlık için tasarlanmamış. Yüksek Cennetler ve Yanan Cehennemler arasındaki savaştan bir sığınak olarak dövüldü. Bunun yerine, bu Ebedi Çatışmada yeni bir savaş alanı haline geldi.

Horadrim adlı gizli bir grup, ölümlüleri güvende tuttu. Ama şimdi bir zamanlar güçlü olan bu düzen, bir zamanlar olanların kabuğu. Sanctuary’nin kadim yaratıcıları, insanlığın kalbini ele geçirmek için geri döndüler. Bu onların düşüş hikayesi.”

Diablo 4, Diablo IV

Diablo 4, 6 Haziran’da PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek. Serinin yeni oyunu çapraz oyun ve ilerleme desteğiyle gelecek.

Oyunun Deluxe ve Ultimate Edition sürümlerini satın alan oyuncular, erken erişimle 2 Haziran TSİ 02:00’den itibaren oynamaya başlayabilecekler.

Bu arada Diablo 4’ün lansman sonrası planı detaylandırıldı. Battle Pass sistemine ve fiyatlandırma bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.