Dying Light 2, gelişim sürecini tamamladı: Yeni oynanış görüntüleri yolda

Dying Light 2 Stay Human, gelişim sürecini tamamlayarak altın oldu. Techland, artık oyunu piyasaya sürmeye hazır ancak 4 Şubat 2022 olarak belirlenen çıkış tarihine kadar küçük iyileştirmeler yapacaktır. Ayrıca geliştirici, yarınki Dying 2 Know canlı yayınında 15 dakikalık yeni bir oynanış videosu yayınlamayı planlıyor.

Dying Light 2 temel olarak tamamlanmış ve yayınlanmaya hazır olsa da, Techland çalışmalarına devam etmek istiyor. Baş Oyun Tasarımcısı Tymon Smektała, oyunun çıkışını dört gözle beklediklerini ancak ekibin lansmandan sonra da oyunu iyileştirmeye devam edeceğini belirtti. Techland, önümüzdeki iki aylık süreci geri bildirimleri ve optimizasyonu ele alarak kullanmayı planlıyor.

Oyunun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Dying Light 2 altın oldu! Bunca yıllık desteğiniz olmadan bu mümkün olmazdı. Size mümkün olan en iyi deneyimi sunacağımızdan emin olmak için biraz daha zaman harcayacağız. Bizimle birlikte olduğunuz için teşekkür ederiz! 4 Şubat’ta The City‘de sizlerle buluşmak için sabırsızlanıyoruz!” ifadelerine yer verdi.

Dying Light 2’nin başlangıçta Aralık 2021‘de piyasaya sürülmesi planlanıyordu ancak Techland, oyunu iyileştirmeye devam etmek için erteleme kararı aldı. Smektała daha sonra bu gecikmelerin oyunun karmaşık sistemlerinden kaynaklandığını açıkladı. Ayrıca pandemi sürecini erteleme sebeplerinden biri olarak gösterdi ve kesin bir dille oyunun tekrar ertelenmeyeceğini söyledi. Neyse ki, Techland sonunda sözünü tutacak gibi görünüyor.

Dying Light 2 Stay Human, PS4, PS5, PC, Xbox One, Xbox Series X/S ve Nintendo Switch için piyasaya sürülecek. Yarınki Dying 2 Know canlı yayınında yeni oynanış görüntüleri geldiğinde sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.