EA, Star Wars Jedi: Fallen Order için devam oyunu planlıyor

Electronic Arts, en gelir toplantısında, geliştirici Respawn Entertainment’ın Star Wars Jedi: Fallen Order oyununu geliştirmeyi ve ilerletmeyi planladığını doğruladı. Yayıncı, Mass Effect gibi diğer oyunlara yatırım yapmaya devam ederken Star Wars oyununu seri haline getirmeyi düşünüyor.

EA CEO’su Andrew Wilson, yatırımcılarla yaptığı konferans görüşmesi sırasında, “Xbox Series X ve PlayStation 5’e gelen Star Wars Jedi: Fallen Order, aynı zamanda yeni ve geri dönen oyuncuların bu muhteşem oyuna heveslendiği bir an oldu. Muhteşem IP’mizin yanı sıra her iki ürünümüze de yatırım yapmaya devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Star Wars Jedi: Fallen Order, EA için bir strateji değişikliğiydi ve başarılı oldu

Star Wars Jedi: Fallen Order

Star Wars Jedi: Fallen Order, EA’in 2010’larda Star Wars lisansını kazanmasından bu yana çok oyunculu Star Wars Battlefront ve Battlefront II’nin ardından hikaye odaklı ilk oyun olmuştu. Oyunun piyasaya sürülmesi, aslında bir strateji değişikliğini temsil ediyordu. Öte yandan Battlefront II’nin ilk piyasaya sürüldüğünde muzdarip olduğu mikro ödemelerle dolu olmayan daha geleneksel bir tek oyunculu maceraydı.

EA’in stratejisi işe yaradı ve oyun, Ocak 2020 itibarıyla 8 milyondan fazla satmayı başardı. Ardından yine geçtiğimiz yıl Mart ayının sonunda beklentileri aşarak 10 milyon kopya satarak önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Fallen Order, ABD’de en çok satan ve en çok gelir elde eden Star Wars oyunlarından biri olarak, 2015 yılında çıkan Battlefront’un arkasında ikinci sırada yer aldı.

Star Wars Jedi: Fallen Order, Haziran ayında PS5 ve Xbox Series X/S için ücretsiz sunulan bir yükseltme aldı. Oyunun yeni nesil sürümleri, daha yüksek çözünürlüklü dokuların yanı sıra 4K çözünürlük, HDR ve iyileştirilmiş 60 FPS desteğiyle güçlendirdi. Ayrıca oyuncular, ilerlemelerini aynı konsol ailesinde taşıyarak maceraya kaldıkları yerden devam edebiliyor.

EA, geçtiğimiz ay yaptığı bir paylaşımda, gelecek yıla kadar Star Wars oyunu duyurmayacağını ortaya koymuştu. Öte yandan yayıncı, yeni bir açık dünya Star Wars oyunu geliştiren Ubisoft ile rekabet edecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.