EA gelecek yıla kadar Star Wars oyunu duyurmayacak

EA, 22 Temmuz’da gerçekleştireceği EA Play Live 2021’de herhangi bir Star Wars oyununa yer vermeyeceğini duyurdu. Yayıncı ayrıca Twitter hesabından yaptığı paylaşımda da gelecek yıla kadar seri hakkında daha fazla haber gelmeyeceğini doğruladı.

EA, bu yılın başında Star Wars markası üzerindeki özel haklarını kaybetti. Ancak gelecekte seriye yeni oyunlar getirmeye devam edecekler. Hatta bu oyunlardan birinin Star Wars Jedi: Fallen Order’ın devamı olduğu yönünde yoğun söylentiler var. Zaten şirket, oyunun yeni bir serinin ilk oyunu olduğunu belirterek devam oyununun geleceğini onaylamıştı. Yine de EA, Star Wars serisinin geleceği için ne planlanmış olursa olsun, önümüzdeki yıla kadar açıklama yapmayacak.

Star Wars anlaşmasının genişletilmesinin ardından Ubisoft, Lucasfilm Games ile hikaye odaklı bir açık dünya Star Wars oyunu üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Oyunu The Division serisinin arkasındaki Ubisoft Massive geliştiriyor. Öte yandan yeni bir Star Wars: Knights of the Old Republic oyununun geliştirme aşamasında olduğuna dair söylentiler geçtiğimiz yıldan beri sürüyor. Son raporlar, projenin orijinal oyunun arkasındaki EA ve BioWare tarafından geliştirilmediğini ortaya koyuyor.

EA Play Live yakında çıkacak olan oyunlara yer verecek

EA Play Live’ın 40 dakikalık ana etkinliği 22 Temmuz’da gerçekleşecek ve yakında çıkacak olan oyunlara hızlı bir bakış sunacak. Canlı yayında Star Wars’un yanı sıra Dragon Age 4 ve yeni Mass Effect oyununu da göremeyeceğiz. Çünkü bu oyunlar büyük olasılıkla yakın gelecekte karşımıza çıkmayacak. Geliştirici BioWare, merakla beklenen projelerinden ne zaman haber alacağımıza dair herhangi bir ipucu vermedi.

Gösteride yer alacağı onaylanan Battlefield 2042, Ripple Effect (eski DICE LA) tarafından Battlefield Hub olarak adlandırılan ve sandbox deneyimi olduğu söylenen yeni bir oyun modunu gösterecek. Apex Legends da etkinlikte yer alacak ve muhtemelen yeni sezon içerikleriyle gösterilecek. Ayrıca her vatandaşın kaderinin atılan bir zar ile belirlendiği gotik peri masalı temalı aksiyon macera oyunu Lost in Random ilk kez sergilenecek.

EA Motive’de geliştirildiği iddia edilen Dead Space Remake, kesin olmamakla birlikte etkinlikte karşımıza çıkabilir. Diğer yandan Madden NFL 22, 19 Temmuz’da, FIFA 22 ise 20 Temmuz’da gösterilecek. FIFA 22 hakkındaki ilk detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.