FromSoftware’in aksiyon-macera oyunu Elden Ring, geliştirme sürecinin son aşamalarında

Elden Ring, geliştirme sürecinin son aşamalarına ulaştı. Yapımcı Yasuhiro Kitao, FromSoftware’in heyecanla beklenen aksiyon-macera oyununun öne çıkan bazı önemli özelliklerini detaylandırdı.

Famitsu, Tokyo Game Show 2021 sırasında Elden Ring’in yapımcısı ve eski PlayStation çalışanı Yasuhiro Kitao ile kısa bir röportaj yaptı. Kitao, FromSoftware’in şu anda oyunun gelişimini tamamlamaya çalıştığını ve son derece meşgul olduğunu söyledi. Ekip oyunu tamamlamak için hafta sonları bile tam gaz çalışıyor.

Elden Ring hakkında yeni bilgiler açıklandı

Elden Ring

Kitao, Elden Ring’in ata binme gibi birkaç temel mekaniğinden de bahsetti. Oyuncular, geniş alanları aşmak için özel bir düdük kullanarak atlarını çağırabilecekler. Atlar çift zıplayabilecek ve ejderha savaşı gibi bazı durumlarda mücadele, at sırtında daha kolay olacak. Ayrıca atlar zindanlarda çağırılamayacak.

Elden Ring, Soulsborne türüne önemli bir eklenti olarak Legacy Dungeon sistemini getirecek. Kitao, zindanları, dünya haritasının uçlarında bulunan geçmiş oyunlardakilere benzeyen kale benzeri devasa yapılar açıklıyor. Bu eski zindanların yanı sıra oyuncuların keşfedebileceği yeraltı mezarları ve manastırlar gibi haritaya dağılmış çeşitli orta ve küçük boyutlu zindan türleri de olacak.

Son olarak Elden Ring, oyuncuların dünyayı dolaşmak için bazı noktalar belirlemelerine ve seyahatleri boyunca harita parçalarını toplayarak haritalarını genişletmelerine olanak tanıyan yeni bir sistem ekleyecek. Yani oyunda kolay ulaşım için hızlı seyahat sistemi olacak.

Elden Ring, 21 Ocak 2022‘de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek. Yönetmen Hidetaka Miyazaki, oyunun hikayesinin çok fazla keşif ve yan görev olmadan yaklaşık 30 saat oldacağını tahmin ediyor. Daha önce ortaya çıkan detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.