Elden Ring Shadow of the Erdtree DLC’sinin hikaye fragmanı yayınlandı

Heyecanla beklenen Elden Ring ​​Shadow of the Erdtree DLC’sinin öyküsüne ışık tutan ve oyuncuları düşündüren sırlar içeren yeni bir fragman yayınlandı.

Yayıncı Bandai Namco, sinematik fragmanın “Messmer’in alevinin zulmünü” ortaya çıkardığını belirtti. Oyuncular, Empyrean Miquella’nın rehberliğinde, tanrıça Marika’nın ilk ayak bastığı, Erdtree’nin gizlediği Gölgeler Ülkesi’ne çağırılıyor.

Bu tuhaf yeni topraklarda, gizli amaçlarla Miquella’nın izinden giden diğer kişilerle tanıştıkça dünyanın karanlık sırlarını keşfedeceksiniz. İşte hikaye fragmanı:

Elden Ring Shadow of the Erdtree tek genişleme olacak

Shadow of the Erdtree, Elden Ring için gelen ilk ve tek genişleme olacak. Stüdyo, hikayeleri parça parça sunmanın keşif özgürlüğünü ve macera duygusunu azaltacağını düşünüyor.

İkinci bir DLC planı olmasa da, FromSoftware potansiyel bir devam oyunu için kapıyı açık bıraktı. Son yılların en başarılı oyunlardan birinin burada bittiğini söyleyemeyiz. Hadi ama FromSoftware, yeme bizi…

Yönetmen Miyazaki, Şubat ayında yaptığı açıklamada, “Şu anda ikinci bir DLC veya devam oyunu yapmak gibi bir planımız yok ancak bu olasılığı da kesinlikle göz ardı etmek istemiyoruz. Gelecekte bir şeyler olabileceğini düşünüyoruz.” demişti.

Elden Ring

Elden Ring satışları geçtiğimiz Şubat ayı itibarıyla 23 milyon kopyaya ulaşmıştı. Kısa süre sonra geliştirici FromSoftware’in IP haklarını yayıncı Bandai Namco’dan satın aldığı ortaya çıktı.

Artık devam oyunu ve potansiyel bir serinin sorumlusu tamamen stüdyo olacak. Böylece özgürce kendi yollarını çizebilecekler. Bir sonraki maceraya dair herhangi bir onay veya açıklama gelirse sizlerle paylaşacağız.

Elden Ring Shadow of the Erdtree, 21 Haziran’da PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için (Steam) çıkacak. Sürüm ve fiyat bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.