Elden Ring’de karaktere takılabilen yüzükler olmayacak

Elden Ring, oyuncuları yok edilen bir yüzüğü geri getirme arayışına gönderecek olsa da, aslında herhangi bir yüzüğü kuşanamayacağız. Oyunun yönetmeni Hidetaka Miyazaki yüzüklerin oyunda farklı bir misyona sahip olacağını açıkladı.

FromSoftware’in heyecanla beklenen yeni oyununda yüzükler, hikayenin benzersiz eşyaları olacak ve özel karakter etkinlikleriyle ilişkilendirilecekleri için farklı bir rol oynayacak. EDGE dergisine (sayı 367) konuşan Miyazaki şunları söyledi:

“Bu seçimin birkaç nedeni var. Birincisi, evet, önceki oyunlarımızda – özellikle Dark Souls – kuşanılabilir öğeler olarak yüzükleri çok araştırdık ve tılsımlar, bu kez bu tarz fikirlere daha çeşitli tasarımlarla farklı bir şekilde yaklaşmamıza izin verdi. İkinci neden ise, elbette yüzüklerin bu oyunda fiziksel ‘parmak halkaları’ olarak var olsalar da, daha çok hikayede ve özel karakter etkinliklerinde yer alan benzersiz öğeler olarak var olmaları. Bu yüzden onların Elden Ring dünyasında özel bir konuma sahip olmalarını ve tılsımlarla ilgili tasarım açısından farklı bir şey olmalarını istedik.”

Miyazaki, röportajın başka bir bölümünde, keşfetmeye meraklı oyuncuların Elden Ring’de harika zaman geçireceklerini belirtti. George R. R. Martin tarafından yaratılan dünya, oyuncular için birçok gizemi barındıracak gibi görünüyor. Oyunda Elden Ring’in yok edilmesi, dünyanın kaosa sürüklenmesine yol açan bir savaşa yol açacak.

Elden Ring 25 Şubat 2022’de PS4 ve PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için çıkacak. Oyunun hikayesiyle ilgili detaylara ışık tutan en son fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.