Star Wars Eclipse’in geliştirme sürecinde sorunlar yaşanıyor

Quantic Dream’in galaktik aksiyon-macera oyunu Star Wars Eclipse, The Game Awards 2021‘de duyurulmuştu. Duyurudan sadece haftalar sonra oyunun geliştirme sorunlarıyla karşı karşıya olduğu bildiriliyor.

Gelen raporlara göre sorunlardan bazıları, stüdyonun cinsel taciz iddialarının ardından işe almada yaşadığı zorluklardan kaynaklanıyor. Ayrıca Star Wars Eclipse’in motoru, çok sayıda oyuncu veya NPC için tasarlanmadığından, stüdyonun oyunun çok oyunculu bileşenlerini uygulamakta sorunlar yaşadığı da iddia ediliyor.

Star Wars Eclipse

Oyun sektörünün güvenilir ismi Tom Henderson‘a göre, Star Wars: Eclipse aslında Sony’nin Detroit: Become Human için reddettiği “Project Karma” olarak başladı. Quantic Dream daha sonra aynı varlıkları, benzer bir gezegenler arası macera oyunu olan Star Wars projesine çevirdi.

Lucasfilm ve Disney sonunda Quantic Dream’in oyunu yapmasına karar verse de, görünüşe göre işler sorunsuz gitmiyor. Star Wars Eclipse’in yaklaşık 18 aydır geliştirilmekte olduğu bildiriliyor ancak hâlâ oynanabilir bir sürümü yok. Henderson daha önce oyunun gelişinin en az 3-4 yıl sürebileceğini belirtmişti.

Star Wars Eclipse öyle ya da böyle gelecektir ancak Paris merkezli stüdyo, kötü çalışma koşulları ve cinsel taciz iddialarıyla karşı karşıya kalması nedeniyle projede çalışacak geliştirici bulmakta zorlanıyor. Aynı iddialar, Quantic Dream’in satın alınma planlarına da darbe vurdu. Eğer stüdyo satılsaydı, kendi oyun motorunu geliştirmek için kaynaklar sağlayabilecekti.

Merakla beklenen Star Wars Eclipse, temelde hikaye odaklı bir aksiyon macera oyunu olacak. Yeni galaktik macera, her biri kendi yolları, yetenekleri ve rolleri olan benzersiz yeni karakterler ve özgün bir hikaye içerecek. Oyun hakkında daha fazla detay ve çıkış tarihi açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.