FIFA 22 için uzun bir oynanış videosu yayınlandı

EA Sports, FIFA 22 geliştiricilerinin HyperMotion teknolojisi, taktiksel yapay zeka ve iyileştirilmiş kaleci sistemini ve oyuncu geri bildirimleriyle yapılan değişiklikleri tanıttığı uzun bir oynanış videosu yayınladı. Video yaklaşık 30 dakika uzunluğunda ve serinin yeni oyununa derin bir bakış sunuyor.

HyperMotion teknolojisi, futbolcuların sahadaki gerçekliğini iyileştirmeye yardımcı olmak için ileriye yönelik atılmış büyük bir adım gibi görünüyor. EA, FIFA 22 ve HyperMotion sistemi ile sahada 11’e 11 takımlarla maç yapan gerçek oyunculardan veri toplamak için hepsine hareket yakalama kostümleri giydirdi. Özel makine öğrenimi sistemi, toplanan verilerle 8.7 milyonun üzerinde kareyi işleyerek gerçek zamanlı yeni animasyonlar oluşturabiliyor.

FIFA 22 oynanış videosu:

EA, geçmişteki oyunlarında hareketleri kaydetmek için sahne üzerinde çalışan sadece küçük bir grup oyuncu ile çalışıyordu. Ancak yayıncı, yeni nesil konsollardan güç alan teknolojilerle her zamankinden gerçekçi animasyonlar ve sürükleyici bir futbol deneyim sunmayı hedefliyor. FIFA 22’de kullanılan teknolojiler ve oyundaki yenilikler hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

FIFA serisinin yeni oyunu, oyuncu animasyonları ve davranışları ile gerçek bir maç içi atmosfer sunacak. Top kontrolü yeni teknolojiler sayesinde daha doğal ve akıcı hale gelirken; ortalarda, uzaklaştırılan toplarda ve uzun paslarda savunma ve hücum oyuncularının itişmelerini, çekmelerini ve mücadelesini daha detaylı görebileceksiniz. Ayrıca hava toplarını daha teknik bir şekilde yere indirmek, yerdeki topları daha çevik bir şekilde saklamak için yeni yollar da olacak. FIFA 22, yeni nesil konsollar için geliştirilen ilk oyun ve nasıl bir deneyim yaşatacağını merakla bekliyoruz.

FIFA 22, 1 Ekim 2021‘de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Stadia ve PC’ye gelecek. Oyunun ilk duyuru fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.