FIFA 22’nin ilk oynanış fragmanı yayınlandı

FIFA 22, yeni nesil konsollardan güç alan yeni teknolojiler ve özelliklerle gelecek. EA, bu yıl daha özgün ve gerçekçi bir futbol deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Yayıncı, oyunun ilk oynanış fragmanını paylaştı ve yapılan en önemli yeniliklerden oyuncu animasyonlarına dikkat çekti.

FIFA 22’nin oynanış fragmanı, EA’in daha önce PS5, Xbox Series X/S ve Stadia sürümlerine özel olacağını açıkladığı Hypermotion teknolojisine ışık tutuyor. EA, geliştirme sürecinde 11’e 11 gerçek futbol maçlarında hareket yakalama kullandı ve sonuçlar oldukça etkileyici görünüyor. FIFA serisinin en büyük zorluğu, sahadaki oyuncuları daha gerçekçi hissettirmekti ve FIFA 22, milyonlarca kareden öğrenen bir makine öğrenimi algoritması ile çok daha fazla animasyon kullandı.

FIFA 22

Taktiksel yapay zeka, daha iyi karar verme kabiliyeti ile oyuncuların hem savunmada hem de hücumda daha hızlı ve akıcı tepkiler vermesini sağlıyor. Ayrıca geliştirilmiş iki oyunculu etkileşim teknolojisi, oyuncu animasyonlarını senkronize ederek hava toplarından ikili mücadelelere kadar daha gerçekçi bir deneyim sunuyor. Ayrıca maç atmosferini tamamlayan topsuz alanda oyuncu animasyonları da geliştirildi. FIFA 22 ile gelen tüm yenilikleri aşağıdaki fragmanda izleyebilirsiniz.

EA, özellikle kalecileri farklı durumlar için daha kişiselleştirilmiş animasyonlarla geliştirdi. Oyuncunun topu nasıl aldığına bağlı olarak daha uzun top kontrolü animasyonları olacak. FIFA 22, daha gerçekçi top fiziğine sahip olacak ve topa vurduğunuz anda hissiyatı alacaksınız. Maç içinde uzun paslar çok daha akıcı, kavisli ortalar daha doğal hissettirecek. EA, kısa pasların bile farklı olacağını öne sürüyor.

FIFA 22 oynanış fragmanı:

FIFA 22, 90’dan fazla stadyum, 30 ligde 700’den fazla takım ve 17.000’den fazla oyuncu içerecek. Ayrıca UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, yeni UEFA Avrupa Konferans Ligi, Premier Lig, Bundesliga, LaLiga Santander, CONMEBOL Libertadores ve CONMEBOL Sudamericana gibi dünyanın en büyük liglerini ve kupa organizasyonlarını oyuncularla buluşturacak. Tüm bunların yanı sıra Kariyer Modu, VOLTA Futbolu, Pro Clubs ve FIFA Ultimate Team gibi oyuncuların en sevdiği modlar geri dönecek.

FIFA 22, 1 Ekim 2021’de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Stadia ve PC’ye gelecek. EA’in geçtiğimiz hafta oyunun geliştirme sürecinden görüntüleri ve oynanışı paylaştığı videoyu buradan izleyebilirsiniz. Ayrıca oyuna gelen yeni nesil teknolojilere kapsamlı bir bakış sunan yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.