FIFA 22 rakiplerin gol sevinçlerini kapatabileceğiniz yeni bir özellikle gelecek

FIFA 22, yıllardır oyuncuların başına dert olan ve kimi zaman oyunu çekilmez hale getiren bir özelliği geçebilecekleri önemli bir yenilikle gelecek. Oyuncular, serinin yeni oyununda rakiplerin gol sevinçlerini kapatma seçeneğiyle maçlarda can sıkıcı anlarla karşılaşmayacak.

Gol sevinçleri, rekabetçi FIFA topluluğunda toksik davranışları tetiklemeye katkı sağlayan durumlara yol açabiliyor. Gol yediğinizde rakibinizin sevincini izlemek, maç içindeki sabırsız veya şanssız anlarda sinir bozucu olabiliyor. Ancak FIFA 22, bu sorunu gol yedikten sonra kendi oyuncularınızın tepkilerine odaklanmayı sağlayan yeni bir özellikle kökten çözülecek.

FIFA 22, topluluğun geri bildirimlerine kulak veriyor

FIFA, sus sevinci

EA, FIFA 21’de sus işareti ve Dele Alli’nin A-OK sevinci gibi bazı kutlamaları kaldırdı. Özellikle sus işareti sevinci, golü atan oyuncu koşarken yapıldığı için topluluk içinde tepkiyle karşılandı. Oyuncular bazen sahada yukarı ve aşağı koşarak sevincin süresini uzatıyor ve can sıkıcı bir şekilde zaman kaybettiriyorlardı. Hatta YouTube’da toksik sevinçler için hazırlanan videolar bile var.

EA Sports, FIFA 22 ile bir adım daha ileri giderek rakiplerin sevincini kapatma özelliğini ekledi. Böylece gol yediğinizde rakibinizin kutlamasını görüntülemek yerine takımınızın tepkisine odaklanmak için yeni Celebration Camera Settings (Kutlama Kamerası Ayarları) özelliğini kullanabileceksiniz. Bu özellik, varsayılan olarak “Rakip Kutlamaları” olarak ayarlanacak. Öte yandan bu ayarın değiştirilmesi, yalnızca FUT’u değil, FIFA 22’deki her modu etkileyecek.

FIFA 22, 1 Ekim 2021’de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Stadia ve PC’ye gelecek. Oyunun yeni nesil konsollar için geliştirilen devrim niteliğindeki özelliklerine buradan göz atabilirsiniz. Ayrıca ilk oynanış fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.