Marvel’s Spider-Man 2 oyuncuların özgürce karakter değiştirmesine izin verecek

Marvel’s Spider-Man 2 oynanış demosunda Miles Morales’e geçmek için Kare düğmesine basıldığı önemli bir an vardı.

Geçişin sadece hikaye gidişatına dayalı olarak zorunlu olup olmayacağı bilinmediği için oyuncuların kafasında karakter değiştirmenin nasıl ele alınacağı hakkında sorular vardı.

Insomniac Games, bu mekaniğin son oyunda nasıl kullanılacağını ve oyuncuların Spider-Man 2’de karakter geçişinden ne zaman yararlanabileceğini ayrıntılı olarak açıkladı.

Marvel's Spider-Man 2

Spider-Man 2 oyuncuları belirli görevler dışında karakter değiştirebilecek

Oyun yönetmeni Ryan Smith, Famitsu‘ya verdiği röportajda, oyuncuların açık dünyada iki Örümcek Adam arasında serbestçe geçiş yapabileceğini söyledi.

Görevlerde durum biraz daha biraz farklı. Çünkü oyunda sadece Peter veya Miles ile oynamayı gerektiren görevler de olacak. Smith konuyla ilgili olarak şunları aktardı:

“İçeriğe göre belirli bir karaktere özel olan şeyler var ama bir yandan da hangi karakterden hoşlanıyorsanız onu oynayabileceğiniz içerikler hazırlıyoruz. Her ikisi de Örümcek Adam ve bazı ortak noktaları olsa da, Miles, Peter’dan daha hızlı ve her birinin kendi özel hareketleri var. Bu yüzden en sevdiğiniz karakteri seçebileceğinizi umuyoruz.”

GTA 5, hikaye modu

Görünüşe göre Marvel’s Spider-Man 2, GTA 5 tarzı bir yaklaşım sunacak. Oyuncuları belirli karakterlere kilitleyen görevlerin yanı sıra açık dünyada karakterler arasında serbestçe geçiş yapabilmeye izin verecek.

Bu arada Insomniac yeni oyunun öncekilere kıyasla yaklaşık iki kat daha büyük bir harita sunacağını açıkladı. New york haritasına Queens ve Brooklyn de ekleniyor.

Marvel’s Spider-Man 2 bu sonbaharda PS5 için çıkacak. Oynanış görüntülerini buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.