Marvel’s Spider-Man 2’nin simbiyot kostümü vahşetin sınırlarını zorlayacak

PlayStation Showcase’de sergilenen Marvel’s Spider-Man 2 demosunda Peter Parker yeni Symbiote kostümüyle dikkatleri üzerine çekmişti.

Peter’ın simbiyot kostümü sayesinde yeni saldırılara sahip olduğunu ve çok daha ezici bir güç haline geldiğini görmüştük. Insomniac Games’e göre oyuncular, kostümün gücünü hissedecek.

Spider-Man 2, simbiyot, Peter Parker

Yaratıcı yönetmeni Bryan Intihar ve oyun yönetmeni Ryan Smith, ikonik kostümün yeni oyuna dahil edilmesi hakkında IGN‘e konuştu.

Smith’e göre stüdyo, kıyafeti ilk oyuna eklemeyi tartıştı. Ancak ekip, kostümü daha da büyütmek ve Örümcek Adam hikayesi için ne anlama geldiğini göstermek istediklerine karar verdi.

Smith, “Bizim için oyun içi Simbiyot’un güç ve dönüşümle ilgili olduğunu düşünüyorum. Hangi güçlü hareketleri hayal edebiliriz? Simbiyot dokunaçlarının yapabileceklerini nasıl hayal edebiliriz ve oynanış hissini gerçekten nasıl değiştirebiliriz?” dedi.

Marvel's Spider-Man 2, simbiyot, Peter Parker

Marvel’s Spider-Man 2 simbiyot kostümüyle neleri değiştirecek?

Spider-Man 2 ile seriye dahil olan kostüm, belirli oyun içi yetenekleri ve Peter’ın savaşma tarzını bile etkileyecek. Smith şöyle devam etti:

“Simbiyot yumruğu tek bir hedefi vuracak [ve] onları duvarlara yapıştırırken, Simbiyot saldırısı bir grup düşmanı havaya fırlatacak. Örümcek Adam savaşında vites değiştirmenizi sağlayan bir şey… Bu, daha önce sahip olmadığımız ve Simbiyot ile getirebileceğimiz bir şeydi.”

Intihar ise simbiyot kostümünün Spider-Man 2 için neyi temsil ettiğini şu sözlerle açıkladı:

“Simbiyottan beklentilerin gerçekten yüksek olduğunu anlıyoruz ve normalde göreceğinizden farklı hissettirmesini istedik. Peter ve Miles’ın hareket setlerinin çoğu akışkanlık, hız, akrobasi üzerine kurulu ve Simbiyot güç, dayanıklılık ve saldırganlık demek. Oynanış açısından bunun temsil edilmesinden emin olmak istedik.”

Intihar ayrıca oyuncuların Peter’ın çok daha agresif ve vahşetin sınırlarında olan yeni bitirici hareketlerini görmeleri için sabırsızlanıyor.

Marvel’s Spider-Man 2 sonbaharda oyuncularla buluşacak. Peter Parker’ın simbiyot kostümlü oynanış görüntülerini buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.