Final Fantasy 7 Rebirth ilk bölümü oynamayı gerektirmeyecek

Final Fantasy 7 Rebirth hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Square Enix ikinci bölümü oynamak için ilk oyunu bitirmeye gerek olmadığını açıkladı.

Yardımcı yönetmen Motomu Toriyama, Rebirth’ün keyfini çıkarmak için Final Fantasy 7 Remake’i oynamak gerekip gerekmediğini soran bir soruyu yanıtladı. Cevap: Hayır.

Toriyama, Twitter üzerinden paylaşılan mesajda, geliştiricilerin herkesin oyundan keyif alabilmesi için hazırlıklar yaptığını belirtti.

Yapılan hazırlıkların tam olarak ne olduğu bilinmiyor. Ancak hayranlar, yeni oyunculara yönelik kısa bilgilendirme videoları anlamına geldiğini tahmin ediyor.

Daha önce Kingdom Hearts serisinin oyunlarında yeni gelenler için uzun açıklayıcı videolar yer alıyordu. Square Enix, Final Fantasy 7 Remake’te de aynı rotayı izleyebilir.

Final Fantasy 7 Rebirth

Yayıncı, Rebirth hakkında paylaştığı ilk güncelleme mesajında geliştirme sürecinin sorunsuz ilerlediğini ve ekibin çıkış tarihi belirlemeye çalıştığını açıklamıştı. Yakında oyuna dair daha fazlasını sunacaklar.

Şu anda şirketin önceliği Final Fantasy 16 ve tanıtımlar hız kesmeden devam ediyor. Yeni macera lansman öncesi kutlama etkinliği ile Summer Game Fest 2023‘te bir kez daha sahne alacak.

Ana serinin heyecanla beklenen yeni oyunu 22 Haziran’da PS5 oyuncularıyla buluşacak. Square Enix nihai sürümde olabildiğince sorunsuz bir deneyim hedeflediklerini ve ilk gün yaması planlamadıklarını açıklamıştı.

Summer Game Fest 2023’te yeni görüntüler veya detaylar sunulursa sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.