Street Fighter 6 ilk üç günde 1 milyon oyuncuya ulaştı

Street Fighter 6 ilk üç gün içinde 1 milyon oyuncu barajını açtı. Capcom oyunun ulaştığı bu önemli dönüm noktasını Twitter üzerinden kutladı.

Street Fighter Japonya Twitter hesabından paylaşılan mesajda ayrıca popüler dövüş serisinin şimdiye kadar 50 milyondan fazla kopya sattığı da belirtildi.

Yayıncı mesajında oyunculara teşekkür etmek amacıyla ücretsiz bir oyun içi hediye gönderdiklerini de belirtti. Oyuncular hediyenin profil başlığı olduğunu bildiriyor.

Street Fighter 5’in 1.4 milyon kopyaya ulaşmasının üç ay sürmüştü. Street Fighter 4 ise altı haftada 3 milyondan fazla kopya satarak daha da hızlı bir başlangıç yapmıştı.

Street Fighter 6 şimdilik iyi bir başlangıç yapmış gibi görünüyor. Capcom yeni oyunun ömrü boyunca 10 milyondan fazla kopya satmasını hedefliyor.

SF5’in şimdiye kadar 7 milyon kopya sattığı düşünülürse, yayıncının yeni oyunda istikrar yakalaması durumunda hedefi tutturması mümkün. Bekleyip göreceğiz.

Mortal Kombat 1

Street Fighter 6 yarışa avantajlı başladı

Aslına bakılırsa Street Fighter 6’nın erken gelişi de avantajlı bir başlangıç yapmasını sağladı. Mortal Kombat 1 ve Tekken 8 ilerleyen zamanlarda rekabeti kızıştıracak.

Mortal Kombat serisini yeniden başlatan yeni oyun 19 Eylül’de çıkacak. Yeni Tekken oyunu ise, çıkış tarihi henüz açıklanmasa da Nisan 2024’ten önce oyuncularla buluşacak.

Capcom, Street Fighter 6’yı yine yıllar boyunca destekleyecek. Dövüşçü kadrosuna ilk yılda dört yeni karakter eklenecek. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.