Final Fantasy 9 Remake en az iki yıl uzakta: PS5’e özel olacak

Final Fantasy oyunları yenilenen sürümleriyle birer birer geri dönüyor. Muhtemelen Final Fantasy 9 da bunlardan biri olacak.

Final Fantasy 9 Remake henüz resmi olarak duyurulmadı ancak şu ana kadar doğru bilgiler ortaya çıkaran GeForce Now sızıntısında görünmüştü.

ResetEra kullanıcısı Im A Hero Too, oyunu gördüğünü iddia ediyor. Ayrıca ne zaman ve hangi platformlara gelebileceğine ışık tutuyor.

Final Fantasy 9, remake

Final Fantasy 9 Remake de PS5’e özel olacak

Kullanıcı oyunun PS5’e özel olacağını ve Nintendo Switch’e kesinlikle gelmeyeceğini belirtiyor. Ayrıca en az iki yıl uzakta olduğunu ortaya koyuyor.

Square Enix, FF7 Remake ve FF16’da Sony ile ortaklığını pekiştirdi. Bir sonraki remake projesi de öncelikli olarak PS5 için gelebilir. Elbette daha sonrasına planlanan bir PC sürümü de kaçınılmaz olacaktır.

GeForce Now sızıntısının isabetliliği göz önüne alındığında, Square Enix’in FF9 Remake’i duyurması muhtemel. Zaten yayıncı, başarılı geri dönüşlerin ardından seriyi yenilemeye devam edecektir.

Yine de oyunun önünde en az iki yıl varsa, beklenen duyuru yakın zamanda gelmeyebilir. FF7 Rebirth‘ün bile henüz detaylı olarak tanıtılmadığını düşünürsek…

Square Enix şu anda 22 Haziran’da piyasaya süreceği Final Fantasy 16’ya odaklanmış durumda. Gelecekteki projelerini ilerleyen aylarda detaylandırabilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.