Forspoken, 2022 İlkbaharda geliyor: Yeni fragman yayınlandı

Daha önce Project Athia olarak bilinen Forspoken, PlayStation Showcase etkinliğinde sunulan oyunlardan biriydi. Square Enix ve Luminous Productions’ın yayınladığı hikaye fragmanında, aksiyon RPG oyununun çıkış tarihi 2022 İlkbaharı olarak duyuruldu.

Hikayeye derinlemesine bir bakış sunan yeni fragman, oynanış görüntülerini de içeriyor. Forspoken’ın ana karakteri Frey, kendini dünyamızdan Athia’ya taşınmış halde bulduğunda, 21 yaşına girmek üzere olan bir kadın. Aniden kendini büyülü bir rüyalar ve kabuslar ülkesinde buluyor. Frey, Athia’nın canavarlarıyla savaşmak için sihirli güçler kazanacak ve bölgeyi diktatörlükle yöneten Tanta ile mücadele edecek.

Forspoken – Hikaye fragmanı:

PlayStation Blog aracılığıyla yapılan açıklama, Forspoken hakkında çok daha fazla bilgi veriyor. Daha önce aktris Ella Balinska’nın Frey‘i canlandırdığı açıklanmıştı. Artık Jonathan Cake, Janina Gavankar, Keala Settle ve Monica Barbaro’nun da çeşitli karakter rolleriyle karşımıza çıkacağını biliyoruz.

Cake, Frey’in bileğinde onunla konuşan bir altın bilezik olan Cuff‘ı seslendiriyor. Gavankar, oyunun kötü karakteri Tanta Sila olarak rol alıyor. Settle, Johedy‘yi canlandırıyor ve Frey’e yolculuğunda rehberlik ediyor. Barbaro ise Auden adında bir karaktere hayat veriyor. Ayrıca BioShock serisinin müziklerini yapan Bear McCreary ve Garry Schyman, Forspoken için kolları sıvarken; Gary Whitta, Amy Hennig, Allison Rymer ve Todd Stashwick projede yazar olarak görev aldı.

Forspoken, 2022 İlkbaharında PS5 ve PC’ye gelecek. Oyun, çıkış tarihinden itibaren en az iki yıl süreyle konsolda PS5’e özel olacak. PlayStation Showcase canlı yayınının tamamını buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.