Far Cry 6, PS5 ve Xbox Series X/S sürümlerine ücretsiz yükseltilebilecek

Birinci şahıs aksiyon-macera oyunu Far Cry 6, önümüzdeki ay oyuncularla buluşacak. Ubisoft, oyunun PS4 ve Xbox One sürümlerini satın alan kullanıcıların PS5 ve Xbox Series X/S sürümlerine ücretsiz olarak yükseltme yapabileceğini doğruladı.

Ubisoft, haberi resmi Far Cry 6 Twitter hesabından yaptığı bir gönderiyle duyurdu. Sony ve 505 Games gibi şirketler, son dönemde yeni nesil sürümler için oyuncuları ek ücret ödemeye zorlamaları nedeniyle eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Görünüşe göre oyuncuların tepkisi nedeniyle geri adım atmaya başladılar.

Sony, geçtiğimiz hafta Horizon Fobidden West‘i ön siparişe açtı ve oyunculara nesiller arası olarak Deluxe Edition teklifini sundu. Horizon artık ücretsiz yükseltme sunacak olsa da, Sony, gelecekteki birinci parti oyunlarda yeni nesil yükseltmelerin 10 dolara mal olacağını belirtti.

Neyse ki Far Cry 6 oyuncuları, PS4’ten PS5 sürümüne ücretsiz olarak geçiş yapabilecek. Ubisoft, benzer eleştirilerden kaçınmak için kararını bu yönde vermiş olabilir. Yayıncı daha önce oyunun PS4 konsollarında sorunsuz bir şekilde çalışacağını belirtmişti. Ancak PS5 ve Xbox Series X/S gibi yeni nesil konsollar, oyunu 4K çözünürlükte 60 FPS oynatabilecek.

Far Cry 6, Season Pass, kötü adamlar

Ubisoft Haziran ayında Far Cry 6 Season Pass ile oyuncuların Vaas Montenegro, Pagan Min ve Joseph Seed gibi serinin önceki oyunlarındaki kötü adamların zihinlerini keşfetmesine izin vereceğini açıkladı. Season Pass, her biri bir kötü karaktere odaklanan üç DLC bölümü içerecek. Ayrıca Far Cry 3: Blood Dragon‘un Klasik Sürümü’nü de içerecek. Season Pass hakkındaki detaylara buradan erişebilirsiniz.

Kısa süre önce Far Cry 6’nın diktatör karakteri Anton Castillo‘yu detaylandıran bir hikaye fragmanı yayınlandı. Castillo’yu canlandıran başarılı aktör Giancarlo Esposito, karakterin kendi bakış açısına göre kötü bir adam olmadığını belirtse de, fragman, onun acımasız yöntemlerini vurguluyor. Oyunda, direnişin bir üyesi olarak devrimci Libertad’ın yanında yer alan ve Castillo’ya karşı duran Dani‘yi kontrol edeceğiz.

Far Cry 6, 7 Ekim‘de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.