The Witcher dizisinin 3. Sezon senaryosu tamamlandı

Netflix’in The Witcher dizisi 2. sezonuyla 17 Aralık’ta geri döndü. Yayın devi, daha önce dizinin 3. sezonunu onaylamıştı. Şimdi de dizi sorumlusu Lauren Schmidt Hissrich, 3. Sezon senaryosunun bittiğini açıklayarak çalışmaların hızla devam ettiğini ortaya koydu.

Hissrich, TechRadar‘a verdiği röportajda, “Aslında bu, yazarlar odasındaki son haftamız (3 Aralık). Senaryo aşamasını neredeyse bitirdik ve bu harika. Sezonun nasıl şekilleneceği konusunda gerçekten çok heyecanlıyım çünkü destandaki en sevdiğim kitap olan Nefret Çağı’na dayanıyor.” dedi. Ayrıca The Witcher’ın birinci ve ikinci sezonunun ilerdeki büyük olaylara zemin hazırladığını söyledi.

Hissrich, “Yaratıcı süreç şimdi gerçekten yeni başlıyor. Senaryolar elimizde ve şimdi yönetmenleri, oyuncuları tekrar devreye sokacağız. Gerçekten daha derine inmeye, geri dönüş almaya ve mükemmel bir sezon olduğundan emin olmaya başlayacağız.” diye ekledi.

The Witcher

The Witcher dizisinin 3. Sezonu, ‘Nefret Çağı’ kitabına dayanıyor

The Witcher’ın 3. Sezonda Nefret Çağı kitabına dayanıyor olması da önemli bir detay. The Witcher hikâyesinin kronolojik sıralamasındaki ikinci, yayın sıralamasında ise dördüncü kitabı olarak yayımlandı.

Kitapta Nilfgaard İmparatoru ve aynı zamanda Ciri’nin babası olan Emhyr van Emreis, Kuzey Krallıklarını parçalamak, önüne çıkan herkesi öldürmek ve esir alma hedefiyle harekete geçmek üzere. Sodden Tepesinde büyücüler yüzünden yenilen Nilfgaard İmparatoru, bu kez zafer kazanacağından emin.

İnsanların ve devletlerin çıkar savaşlarına bulaşmamayı ilke edinen Rivyalı Geralt, zor bir karar vermek zorunda. Geralt’ın Ciri’yi korumak için yapamayacağı şey yok ve bu kez canını ortaya koyarak bir taraf seçmek zorunda kalıyor. Görünüşe göre 3. Sezon, heyecanlı ve riskli anlara sahne olacak.

The Witcher, şu anda 2. sezonuyla ekranlarda. Yeni sezonu nasıl buldunuz? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.