Ghost of Tsushima’nın PC sürümü yakında duyurulabilir

Ghost of Tsushima, PC’ye taşınacağı iddia edilen PlayStation oyunlarından biri. Oyunun PC sürümünün önümüzdeki hafta duyurulabileceği bildiriliyor.

Güvenilir sızıntılarıyla bilinen XboxEra ortak kurucusu Nick Baker, Sucker Punch’ın sevilen oyununun PC sürümünün 5 Mart Salı günü dolaylarında duyurulabileceğini öne sürdü.

Baker, Twitter/X üzerinden yaptığı paylaşımda, “Yakın zamanda Ghost of Tsushima’nın PC sürümü hakkında bir şeyler alabileceğimizi duydum. Belki ayın 5’i civarı?” dedi.

Şimdiye kadar God of War, The Last of Us, Spider-Man ve Uncharted gibi serilerden bazı oyunlar PC’ye taşındı. Ghost of Tsushima da PC’ye gelmesi beklenen oyunlar arasındaydı.

Ghost of Tsushima, Iki Adası

Ghost of Tsushima, üç yılın ardından PC’ye gelebilir

Samuray temalı aksiyon macera oyunu, 2020 yılında PS4’e özel olarak çıktı. Ertesi yıl, PS5 için grafiksel yükseltmeler ve İki Adası genişleme paketini içeren Yönetmenin Sürümü piyasaya sürüldü.

Sony, oyunlarını en az bir yıl PlayStation’a özel tutacağını ve ardından PC’ye taşıyabileceğini açıklamıştı. Ayrıca yakın zamanda konsol devinin platformda daha agresif bir strateji izleyeceği bildirilmişti.

Geçtiğimiz ay çıkan Helldivers 2, şirketin PC’deki en başarılı oyunu olarak iştah kabarttı. Hikaye odaklı oyunlar ise şimdiye kadar beklenen ilgiyi görmese de, satışları biraz daha canlandırarak daha fazla gelir sağlıyorlar.

Ghost of Tsushima sıradaki oyunlardan biri olabilir. Eğer Sony ve Sucker Punch’tan önümüzdeki hafta herhangi bir duyuru veya tanıtım gelirse sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Bu arada PlayStation Productions, samuray Jin Sakai’nin macerasından uyarlanan bir film projesi üzerinde de çalışıyor. Ancak vizyon tarihi henüz açıklanmadı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.