Konsolda PS5’e özel olan Ghostwire: Tokyo’nun yeni oynanış fragmanı yayınlandı

PlayStation Showcase etkinliğinde Bethesda’nın aksiyon-korku oyunu Ghostwire: Tokyo için yeni bir oynanış fragmanı yayınlandı. Fragman, oyunun maskeli okültist kötü karakteri Hannya‘ya odaklanıyor. Ayrıca korkunç doğaüstü ruh ve varlıkların Tokyo’yu istila edişini gösteriyor.

Fragman, Shibuya sokaklarını saran ve yakalanan herkesi ortadan kaldıran garip bir sisle açılıyor. Ardından ana karakterin arka planına dair birkaç ipucu veriyor. Ghostwire: Tokyo’da, şehirde meydana gelen doğaüstü bir olaydan kurtulan tek kişi olan Akito adında genç bir adamı oynayacağız. Fragmanda kahramanımız sisten etkilenmesine rağmen bağışık görünüyor.

Ghostwire: Tokyo oynanış fragmanı

Akito, şehirde dolaşan çeşitli varlıklara karşı kullanabileceği doğaüstü güçlere sahip olduğunu fark ediyor. Ek olarak hastanede yatan ve karakter için çok önemli gibi görünen bir kadın olan Mari‘yi de kurtarmak zorunda olduğu anlar gösteriliyor.

Ruhlar, Yokai ve Japon şehir efsanelerinin çeşitli karışımıyla ülkenin kültürüne referanslar veriyor. Bunlar arasında kabus uyandıran başsız okul çocukları, insan boyunda Teru teru bozu (Japonya’da çiftçilerin kullandığı oyuncak bir bebek), buz parçaları oluşturan ve kadın gibi görünen farklı varlıklar yer alıyor. Hatta garip bir şekilde Slenderman‘e benzeyen bazı uzun boylu adamlar da var.

Ghostwire: Tokyo

Öte yandan fragman, oyunun büyük bir kısmının Shibuya bölgesinin gerçekçi şekilde tasarlandığı bir yerde geçeceğini ortaya koyuyor ve belirgin bir şekilde Tokyo Kulesi‘nin imzasını taşıyor. Ghostwire: Tokyo ayrıca oyuncuların Shinto mabetleri gibi daha geleneksel yerleri keşfetmesini sağlayacak, çünkü Akito, üzerine mühür sembolü kazınmış garip bir metalik küpü araştırırken görülüyor. Videonun sonuna doğru, Hannya’nın yeni bir çağın doğuşu için çağırdığı karanlık parçacıklardan yapılmış yüksek insansı figürlerin Tokyo Kulesi çevresinde toplandığını görüyoruz.

Ghostwire: Tokyo, The Evil Within serisi ile tanınan Japon oyun stüdyosu Tango Gameworks’ün ve Resident Evil serisindeki çalışmaları ile tanınan kurucusu Shinji Mikami’nin eseri olarak gelecek. Oyun, pandemi nedeniyle 2022’ye ertelemesi ve benzer nedenlerle yaratıcı yönetmeninin ayrılmasıyla iniş çıkışlar yaşasa da, yeni oynanış fragmanı umut vadediyor.

Ghostwire: Tokyo, 2022 İlkbaharında PS5 ve PC için piyasaya sürülecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.